Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyesről táppénzre menni...

Gyesről táppénzre menni hogyan kell (terhesség miatt)? Mi a menete?

Figyelt kérdés

Mikortól lehet, mennyi idős terhessègtől?

Háziorvos vagy nőgyógyász kérheti a táppénzt?


2018. aug. 4. 10:12
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

?

Lehet?

Akkor lehet ha veszelyeztetett terhes vagy.

Az pedig akkor vagy ha pl. verzel es feludnod kell.

2018. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, lehet :)
2018. aug. 4. 10:50
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Nem rohognek magamon ha tappenzcsalo lennek ... majd erre tanitod a gyereket is ?
2018. aug. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
66%

Nem minden munkahely terhesség-kompatibilis ám! Pl az enyém sem volt az. De van aki emelget, tíz órákig ácsorog, futkos, ezt miért csinálja egy terhes nő? Amúgy pedig orvos is van, épp nálunk, aki minden első babás kismamát automatikusan veszélyeztetettnek ír ki. Sima munkahelyen se szoktak nagyon a 40. hétig maradni, ne legyetek már ilyen utálatosak!


Kérdező, vissza kell menned állományba egy nap szabira, utána tud kiírni az orvos.

2018. aug. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
oké, 4, csak ő nem dolgozik, hanem otthon van a naggyal... egy napot sem akar dolgozni, csak kirámolni némi pénzt abból, amit mi bepakolunk. Oké, hogy legális, de gerinctelen. Annak lett kitalálva, aki ellátás mellett dolgozik, ehelyett az összes csóró kismama vérszemet kapott.
2018. aug. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
70%

4, és nem kell szabi, hatalmas tévedés, soha nem is kellett, itt terjesztette el valaki.

Akár az első napon jelezheti a keresőképtelenséget.

30 nappal korábban kérni kell a fiznélküli mgszűnését, utána az első naptól mehet a tp.. Sajnos.

2018. aug. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Miért lennék táppènz csaló?!

Most is ua. a szitu, mint az első terhessègemmel, hiába szerettem volna dolgozni, amíg bírok, a 6. héten már tp.ra írtak, mert folyamat hánytam.

Annyit hánytam a 20. hétig, hogy majdnem kiszáradtam.

Most hasonló a helyzet, szóval mièrt kell neked ítélkezni?!

2018. aug. 4. 13:03
 8/10 anonim ***** válasza:
44%
Mert most nem dolgozol, tehát nem áll fenn az, hogy a munkádat nem tudod ellátni.
2018. aug. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Munkahelyemen megbeszéltem, és engedèlyezték, illetve javasolták is.

Úgyhogy nem vagyok táppénz csaló.. :)))))

2018. szept. 4. 16:05
 10/10 mi a fene ***** válasza:
Mért ne menne táppénzre, ha több mint a gyes.Azért teheti meg nyilván, mert be volt rendesen jelentve, volt befizetése az államkasszába. Jól teszi, az embertől annyit levonnak a munkája során, hogy ihaj, alig marad a fizetésből valami.A baba meg hadd jöjjön !
2018. szept. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!