Jár a gyed? Többi lenn.

Figyelt kérdés
4éves fiam van.napi4orába vagyok bejelentve.igy is elég a két éven belüli 365nap? Szüléstöl vsgy terheégtöl kell.lennie? És ha terhesség alatt táppénzre vesz az,orvos?
2018. aug. 10. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
A gyedem nem.
2018. aug. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
igen, így is elég. A szülésig legyen meg, beleszámítanak azok a napok is, amiket táppénzen töltesz.
2018. aug. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg hogy hány órába dolgozol, hanem hogy mennyit keresel, mert pld 4 órába annyi a bejelentett jövedelmed mint másnak 8 órába akkor te kaphatod a max gyedet.4 órára is jár jövedelem arányosan.
2018. aug. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.szoval ha(nagy eséllyel veszélyeztett terhességel)táppénzre venne bele számit?vagy arra gondolsz hogy munka alatt pl a gyerek miatt voltam.tápppénzen.?!
2018. aug. 10. 21:58
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nem kapok négy orába annyit mint egy 8orás melos...br.800....
2018. aug. 10. 22:00
 6/9 A kérdező kommentje:

Leirom,igy könyebb válaszolni is..:)

2016 nov.okt.dolgoztam 6orában kb 80 at kerestem akkor..(de kikellett veni kicsit bölcsiböl) igy mikor ovis lett ..

2017okt végétöl 2018 január elejéig dolgoztam8orában minimál bérben.rá 3hét mulva vissza hívtak dolgozni és most auguszt 1ig dolgoztam 4órában

Szeretnénk egy tesot..szeptemberben vissza mehetek dolgozni(csak,most nincs ovi és.nincs kire hagyjam)

2018. aug. 10. 22:11
 7/9 A kérdező kommentje:
Mennyi munka viszony kell hogy gyedet kapjak,illetve ha táppénzre vesz a doki az is munka viszonynak számit e?
2018. aug. 10. 22:13
 8/9 anonim ***** válasza:

2 éven belül kell lennie 365 napnak (a szüléstől visszafele nézik a 2 évet- pl 2019.09-ben szülsz, akkor 2017. szept-től kell lennie).

Hány órában dolgozol, nem számít. Csak a csed/gyed nagyságában.

A táppénz is beleszámít a bizt időbe, mivel alatta meg van a mviszonyod.

Annyit lehet táppénzen, amennyit előtte dolgoztál, és ha két munka között 30 napnál hosszabb a megszakítás, akkor újrakezdődik a számolás.

A szülés napján is biztosítottnak kell lenned (meg kell lennie a mhelyednek, akkor is, ha táppénzen vagy).

Ha határozott idejű a szerződésed, akkor a munkáltató a terhesség alatt sem köteles hosszabbítani (és nem lesz táppénz és csed/gyed se).

2018. aug. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszii
2018. szept. 2. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!