Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Családi adókedvezmény érvényes...

Családi adókedvezmény érvényesítése?

Figyelt kérdés

1.gyerekemmel GYES-en vagyok, 2.gyerekem 1 hónapja született. Az adókedvezményt eddig én vettem igénybe, de most a férjem szeretné a GYES miatt. A kérdésem az, hogy így az 1.gyerekre is érvényesíthető még az adókedvezmény? Mármint ha eddig nem vettem igénybe az 1.után és most férjem igényli.

Másik kérdés, hogy tudom kihasználni az adókedvezményt a legjobban? Ha férjem veszi át akkor ő mindkét gyerek után megkapja erre az évre is?

Bocsi, ha kicsit érthetetlenül írtam le.


2018. szept. 25. 04:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy ebben az évben nem vettem igénybe az 1.után, mert GYES-en vagyok.
2018. szept. 25. 05:00
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyomtatványon kell a változtatást bejelenteni

Lehet

2018. szept. 25. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szóval az igénylést bejelenteni

A 2. Kérdést nem értem

Te nem tudod, mert nincs olyan / annyi adóköteles jövedelmed, amihez igényelhetnéd, csak az lehet a jó, ha az apa igényli.

2018. szept. 25. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Úgy értem a 2.kérdést, hogy: ebben az évben nem tudtam igénybe venni az adókedvezményt az 1.gyerekre a GYES miatt ugye. Most viszont ha apuka venné igénybe akkor megkapná az 1.gyerekre Januártól egészen mostanáig is? Nem estünk el tőle?


A 2.gyerek után is megkapja visszamenőleg? (Ezt a magzati kortól értem.)


Ha igen, akkor ezeket hol kell "intézni"?

2018. szept. 25. 05:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Visszamenőleg majd az adóbevallásban lehet kérni.
2018. szept. 25. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Visszamenőleg jövőre adóbevallásban lehet igényelni. Idén októbertől tudjátok, ha még el tudják számolni, ha nem, akkor novembertől.
2018. szept. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Így van

Visszamenőleg adóbevallásban


Amúgy a 2. Gyerek esetén 91 napos magzati kortól igényelhető...

2018. szept. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!

Ment a kezecske! 👍

2018. szept. 25. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!