Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi alapján kell eldönteni,...

Mi alapján kell eldönteni, hogy a csedet a szüléskor igénylem vagy a szülés várható időpontja előtt 4 héttel?

Figyelt kérdés

Ha előtte igénylem egy hónappal, akkor 25 hónapig kapok összesen csedet és gyedet?

Ha 200 ezer a nettóm, akkor hogy járok jobban?


2018. szept. 26. 19:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Én azért mentem csedre 28 nappal korábban mert nem mentem táppénzre, hanem akkortól maradtam csak otthon munkából.


Alapvetően mindegy


168 napig jár a CsED utána a GYED a gyerek 2 éves koráig

De ez maximalizàlt.

2018. szept. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha táppénzről mész el szülni, akkor az alapján érdemes, hogy a táppénzed vagy a gyeded nagyobb, mert ha előbb kezded a csedet, akkor 1 hónappal tovább kapod a gyedet (mert a csed fix). Míg fordítva a táppénzt kapod tovább.
2018. szept. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 babyboom567 ***** válasza:
Én azért mentem csedre hamarabb és nem maradtam táppénzen,mert dec.27-29-re voltam kiírva,és-nem akartam babával rohangálni,ünnepi időszakba ügyeket intézni.Ezért december elején elmentem csedre.És milyen jól tettem, a gyerekem dec.11.-én úgy gondolta megszületik:)
2018. szept. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már értem. Nekem nagyobb lesz a gyedem, mint a táppénz, igy érdemesebb hamarabb igényelni a csedet.
2018. szept. 26. 20:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Én táppénzen voltam már a végén, nem mentem el hamarabb csedre mert a táppénzem jóval magasabb összeg volt mint a gyedem.
2018. szept. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már értem. Nekem nagyobb lesz a gyedem, mint a táppénz, igy érdemesebb hamarabb igényelni a csedet.
2018. szept. 26. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt honnan lehet tudni, mennyi lesz a gyed?
2018. szept. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Gyed kalkulátorban nézd meg
2018. szept. 26. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!