Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Decemberben születik meg a...

Decemberben születik meg a kislányom, viszont most szeptembertől nem hosszabbították meg a munkaszerződésemet. Mik a lehetősègek akkor, ha 3 éven belül mèg egy babát szeretnénk? Azután csak GYES járna?

Figyelt kérdés

Ezt a helyzetet meg tudom oldani úgy, hogy regisztrálom magam munkanélkülinek és akkor jár a Csed, GYED, anyasági stb. Viszont szeretnénk 2-3 éven belül még egy Babàt vállalni. A kérdésem az, hogy azután viszont akkor már csak és kizárólag GYES járna? Mivel nincs munkaviszonyom és úgy terveztem, hogy itthon maradok a kislányommal 3 évig.

Kicsit bonyolult, de köszönöm a segítséget előre is.


2018. szept. 27. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, másodikra csak gyes, ha nem mész vissza valahova dolgozni.
2018. szept. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csak a gyes és a családi pótlék.

Én a 4. hónapban voltam amikor nem kaptam új szerződést, úgy kellett napra pomtosan összeollóznunk a munkanélkülit és 1 plussz hónap munkát beszervezni, hogy megkapjam a gyed-et (még akkor). A 2. babára én is csak ezeket kapom, 2,5 év van közöttük

2018. szept. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg a gyerek fél éves korától az apa igényelheti majd a gyedet, te pedig lemondod a gyest, és fizeted magad után a tb-t.
2018. szept. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A 2-dik babára csak gyes jár. Ha rá is szeretnék csedet és gyedet, akkor a születéséig újból meg kell lenni a 365 biztosított napnak! Tehát vagy az első 2 éves kora után v. előbb elmész legalább 1 évet dolgozni v. 3 éves kora után dolgozol legalább 1 évet. Így kicsit később lesz tesó.
2018. szept. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!