Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha csak én vagyok jogosult a...

Ha csak én vagyok jogosult a családi adókedvezményhez, melyik nyilatkozatot kell kitölteni ( többi lent)?

Figyelt kérdés

A férjem vette igénybe eddig a a gyerekünk után, deholnaptól KATA-s egyéni vállalkozó lesz!

Van ugye az a nyomtatvány, hogy : "Adóelőleg-nyilatkozat a 2018. évben a családi adókedvezmény érvényesíteséről"

vagy "Nyilatkozat a családi adóalap és jarulékkedvezmény megosztásáról


Melyiket kell kitötlenem?


2018. nov. 30. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Megosztod vagy igénybe veszed? Na, megvan a válasz?
2018. nov. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Természtesen az elsőt, hiszen érvényesíted.

(a másik arra az esetre van, ha megosztanátok a kedvezményt a férjeddel)

2018. nov. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A gyermek adatai mellet van ilyen, hogy változás időpontja.

Oda milyen dátumot kell írni?

Illetve a II. blokkot a páromnak ugyanúgy ki kell töltenie?

Hiszen katás vállalkozóként ő nem jogosult az adókedvezményre

2018. dec. 1. 06:35
 4/7 A kérdező kommentje:

A II. bloll igy kezdődik ugye:

A családi adókedvezményt kérő magánszemély jogosultnak minősülő házastárs/élettárs neve..

2018. dec. 1. 06:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A jogosultság nem azt jelenti, hogy igénybe tudja venni vagy sem. Az a szülő is jogosult, aki munkanélküli vagy gyesen van. Az már más dolog, hogy éppen nem tudja igénybe venni.

A dátum is egyértelmű: mikortól veszed át.

De azt tudod, hogy teljesen felesleges év végén intézni?

Aztán majd néztek összezavarodva az adóbevallásotok felett, hogy hogy is töltsétek ki. Ha már egy ilyen kis nyilatkozat nem megy, az se fog.

2018. dec. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az adóbevallást nekem idén megcsinálta a nav, a páromnak meg nagyon jó könyvelője van :)

Akkor úgy lenne a legjobb, ha ezt az 1 hónapot hagynánk?

Jövőre vissza tudom igényelni adóbevalláskor?

2018. dec. 1. 07:31
 7/7 anonim ***** válasza:
Igaza van #5-nek. A jogosultság nem azt jelenti, hogy tudja vagy sem érvényesíteni. Ő is ugyanúgy jogosult rá, szülő, és a saját háztartásában gondozza. És igaz decemberben nem tudja érvényesíteni jelenleg, de jövőre az adóbevallásban vissza tudjatok kérni azt a 10e ft-ot. Most 1 hónap miatt szerintem is felesleges, januarban ugy is újra kell nyilatkozni, majd akkor leadod te a munkahelyeden.
2018. dec. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!