Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénzről megyek szülni mit...

Táppénzről megyek szülni mit vesznek alapul? A fizetést vagy a táppénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, babat szeretnénk de olyan munkahelyen dolgoztom ahol a pozitív teszt után már nem lehet menni dolgozni, így a terhességem táppénzen fogom majd tölteni. Ilyenkor mi alapján számolják a Csed stb.-t? A fizu vagy a táppénz alapján?

Köszönöm a válaszokat 😊


2018. dec. 11. 18:17
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Nincs olyan, hogy ha a munkahelyeden nem lehet dolgozni, akkor tp. Nettó ráfizetés, nem mindegy ugyanis, hogy 50 v 60% táppénz, vagy felmentés és alapbér.
2018. dec. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elletas nem lehet ellatas alapja, igy a fizetest.
2018. dec. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ilyenkor nem mindegy, hogy sima táppénzzel vagy veszélyeztetett terhességgel vagy az. Tudomásom szerint úgy számolják, hogy a csed igénylésétől visszamenőleg 3 hónaptól 6 hónapnak a 70% a. Tehát ha simán vagy tp-en akkor a csökkentett fizudból számolják, ha veszélyeztetettként onnantól visszamenőleg 3 hónap ahonnan már nem dolgozol. Így a normál béredből számolják a csedet. Az már persze más kérdés, hogy ha nem tud a munkáltató neked biztosítani más munkakört elméletileg az alapbéred illetne meg?!

Normál táppénzen csak addig éri meg lenni max amíg tart a betegszabadságod az éveben a 15 nap, ami 70 % ot fizet. Ha meg bekerülnél kórházba akkor veszélyeztetett terhesként is 50% a táppénz. Én így értelmeztem a sok leiratot ezzel kapcsolatban, azért keress rá a csed számolására, mert minél többet olvasod annál érthetőbb lesz. Én is hasonló helyzetben vagyok, csak az elmúlt időszakban kb minden hónapban más volt a bruttóm, így nagyon nem lett volna mindegy mikor megyek el tp-re, persze hiába a tervek és számolgatások, van az a pont amikor mindezt felrúgja az ember, mert más fontosabb lesz. :)

2018. dec. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na, hármas, jobb lett volna, ha meg se szólalsz.
2018. dec. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es, ha kritizálod a másikat fejtsd ki miért gondolja rosszul vagy írd le hogy mi a tuti.
2018. dec. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-)
2018. dec. 16. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!