Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kell a 365 nap biztosít...

Hogyan kell a 365 nap biztosítási jogviszonyt számítani?

Figyelt kérdés
2018 májusban kezdtem el dolgozni, ha most júniusban teherbe esnék, és legrosszabb esetben rögtön táppénzre mennék, meglenne a CSEDhez, GYEDhez szükséges 365 nap biztosítási jogviszony? A hétvégék illetve szabik beleszámítanak? Kb 2 hetet voltam táppénzen, azt ha jól tudom, nem számolják bele.

2019. jan. 8. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Persze

A szülésig kell meglennie...

Júniusig alapból elvileg meg kell legyen..

Ha itt esel teherbe, akkor mire megtudod még 2 hét.. Akkor mig eljutsz dokihoz, vagy egyáltalán lát valamit az kég 2 hét ( 6 hetes terhesség előtt nem

Igazán érdemea menni, mert korábban ritkán van szívhang)


Szóval azonnal július lett

2019. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem a teherbeesés idejére kell meglennie, hanem a szülésig.

És igen, normális munkaviszony esetén hétvégén is biztosított vagy, fizetett szabadság idején úgyszintén.

2019. jan. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Ui

Persze

A hétvék is számítanak.. A 2 hét TP is szerintem ( ebben melmvagyok biztos) de úgybtudom aznis biztosítotti viszony

A passzív táppénz nem számít az tuti.

Előtte nem volt munkád?

2019. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nemrég tettem fel ezt a kérdést egy szakmában dolgozó ismerősömnek,a táppénz is biztosított időszaknak számít,így a 365 napba beleszámít,ám az ellátások kiszámításába,mint összeg,nem.Ennek magyarázata: ellátás mem lehet ellátás alapja.Remélem,tudtam segítei.:)

Egy táppénzes kismama

2019. jan. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki pontozott le, nekem minden válasz hasznos, köszönöm szépen!

Nem volt még munkahelyem, tanultam januárig.

2019. jan. 9. 18:09
 6/6 A kérdező kommentje:
Illetve bő 1 évet biztosan dolgozom, szeretem a munkahelyem,nem szeretnék kicseszni velük. ☺️
2019. jan. 9. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!