Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hitelfelvételnél - adóstárskén...

Hitelfelvételnél - adóstársként van ahol beszámítják a GYED összegét, vagy maximum csak a GYES-sel kalkulálnak a bankok?

Figyelt kérdés
2019. jan. 24. 08:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

Nekem azt mondták, nem számít jövedelemnek a GYED.


Szerintem kérdezd meg az adott bankot, náluk számít-e.

2019. jan. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Gyessel sem számolnak.
2019. jan. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Gyed, gyes nem szamit jovedelemnek a bank szempontajbol. Semmi olyan jovedelem nem szamithato be, ami a gyerek ellatasara erkezik, igy pl a tartasdij, vagy a családi pótlék sem, mivel ha nem fizetsz, ezek nem végrehajthatóak. Várjatok meg, amíg vissza mész dolgozni es akkor igényeljetek hitelt
2019. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%
Nekünk belevették az én GYED-emet és a családi pótlékot is, pont most igényeltünk hitelt. Budapest Bank
2019. jan. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
21%
Ki van zárva, utolso.
2019. jan. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Szia

Kiegészítésként figyelembe veszik:családi pótlék,gyes,gyed,csed.

2019. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha van elsődleges jövedelem ami legalább a minimálbér össszege, akkor hozzáadjàk a gyed-et is. (Gyest is, családi pótlékot is, stb..). Csak önàlló jövedelemkènt nem fogadjàk el.
2019. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
5, nincs kizárva. Az én gyedemmel is számolt a bank.
2019. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk erste csak a gyes összegéig vette figyelembe, hiába kapott párom max gyedet. De igazából nem volt jelentősége, mert az én fizum önmagában elég volt.


Szóval nekünk ugyan nem volt jelentősége, de igazából ma sem értem ezt miért csinálják így. Más bank pedig máshogy.

2019. jan. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én most beszladtam az OTP-hez (amúgy a férj vagyok de ez lényegtelen).

Azt a választ kaptam, hogy a GYED másodlagos jövedelem, ezt nem veszik figyelembe a havi törlesztőrészlet megállapításánál. Tehát így mondjuk ha van egy garantált bérminimumom, ami 130 nettó, akkor kb 60 ezres törlesztővel, maximum 30 év futamidővel számolva kell megnézni, mire elég.


Én teljesen nyugodt voltam egyébként ezzel kapcsolatban, olvastam valahol a neten, hogy a GYED csak adóstársként vonható be, de figyelembe veszik a jövedelem megállapításánál (itt is magyarázta az ügyintéző, hogy persze, adóstársként beszámít, de azt nem tudom, hogy milyen szempontból - talán hogy egyáltalán megadják-e a hitelt).


Így viszont át kell értékelnünk a helyzetünket, maradunk-e albérletben, megelégszünk-e kisebb lakással, mivel 2. picit is szeretnénk, leghamarabb kb 5 év múlva tudunk lépni.

2019. jan. 24. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!