Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha egy összegben kértem a...

Ha egy összegben kértem a tavalyi adókedvezményt akkor most mikor kapom meg?

Figyelt kérdés
2018-as családi adókedvezményt egy összegben kértem. Vagyis nem küldtem el a papirt, hogy havonta kérem, mert azt mondták a munkahelyen ha egy összegben kérem majd akkor nincs semmi intéznivaló, majd csak az adóbevallásnál kell visszaigényelni. Akkor majd amit küldenek tervezetet az akkor nem lesz most elég, szólni kell, hogy adókedvezmény is visszajár? Nem tudom igy, hogy van, mert azelőtt mindig egyösszegben kértem.

2019. jan. 24. 11:14
 1/5 A kérdező kommentje:
vagyis azelőtt mindig havonta kértem, azt akartam irni a végén
2019. jan. 24. 11:15
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

NEked kell kijavítani az adóbevallást, amit a NAV készít.

Mert automatikusan nem tudják, hogy te jogosult vagy, és kéred egyben

2019. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
Igen, ilyenkor nem fogadod el a tervezetet, hanem módosítod és úgy küldöd be. 30 napon belül utalják.
2019. jan. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Március közepén válik elérhetővé a tervezet, akkor kell neked rajta módosítani. 30 nap múlva utalnak.

Ha viszont megcsinálod magadnak a bevallást, akkor előbb hozzá lehet jutni. Én évek óta február elején adom be és március elején jön is az adó visszatérítés.

2019. jan. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már ma is beadhatod, nem kell tervezetre várni, március 1-én ki fogják utalni.
2019. jan. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!