Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Babavárás előtt segítség? Ti...

Babavárás előtt segítség? Ti mit csinál átok?

Figyelt kérdés

Jelenleg a lakohelyemtol 100kmre dolgozom kb 90-100ezerert. 12 orazom.

A parommal babát szeretnenk de nem vagyok teljesen tisztában a juttatasokkal. Azt tudom hogy a gyes mindenképp jár.

Unom már az utazgatast és arra gondoltam pár hónap múlva indul munkanélküli OKJ-s tanfolyam.

Amit terhesen tudnék végezni és kB ugyanannyit kapnék mintha dolgoznék.. Valamivel kevesebbet de legalább a lakóhelyemen lenne és kapnék egy szakmát amiben később el tudnék indulni

Nos...az volna a kérdésem hogy így munka mellett van 24het szülési szabadság amikor fizet a munkáltató?

Ha felmodok és élmények egy ilyen tanfolyamra akkor utána kapnék gyedet?

A 365 napom elmúlt 2 évben megvan.

Mi volna a jobb megoldás? Maradni a munkahelyén és dolgozni amíg lehet vagy

Egy ilyen tanfolyamra menni közben?

Ebben szeretném a segítségeteket kérni.


2019. ápr. 14. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tanfolyam? Amiben én dolgoztam, az pl. nem adott biztosítási jogviszonyt, így ha onnan mennél szülni, nem járna a GYED. Én mindenképp maradnék a munkahelyen, ha nem bírod az utazást akkor TP. 91. naptól igényelheted a magzati adókedvezményt, az +10e ft.
2019. ápr. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy felmondj, mert akkor nem jár csed, gyed, max. ha álláskeresésiről mész szülni! Próbálj tanulni, míg gyeden, gyesen vagy. Az 2 okj ingyenes elvileg. Lakóhelyedhez legközelebbi szakképzési centrumban érdeklődj, szeptembertől milyen képzések indulnak. Merre laksz?
2019. ápr. 15. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A szülési szabadság (csed) és a gyed csak akkor jár, ha a szülés napján rendelkezel biztosítási jogviszonnyal. Ez a legtöbb esetben a munkaviszony. De ha tudni szeretnéd mi tartozik bele a biztosítási jogviszonyba a Tbj. 5. paragrafusában tudod elolvasni.

Ha a tanfolyam nem tartozik ide, akkor nem fog járni szülés után csak gyes (25 ezer ft) és a családi pótlék (12 ezer forint).

2019. ápr. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Indulnak azok a munkaügyi által indított OKJ-s kepzesek

Amiért fizetnek is. Évekkel ezelőtt 59ezer volt nettó de most emelkedett.

Abból adó meg tb lejon így maradt 59

Arra gondoltam. De akkor igy sem járna a gyed?

2019. ápr. 15. 13:31
 5/8 A kérdező kommentje:

Ha jól értem akkor a csed a szülési szabadság idején jár.

Azt hittem azt a munkáltató fizeti.

Akkor szülés után nem jár semmi csak a gyes meg a családi pótlék?

Vagy rosszul értelmezem?

A gyermek születés után a gyes akkor 25ezer plusz a családi pótlék 13ezer korul

És ugye az apa fizetese

És ennyi? :(

Gyerek után akkor késik ha én fizetésem és még inkább leszünk mínuszban plusz egy fővel minthogy több legyen?

2019. ápr. 15. 13:43
 6/8 A kérdező kommentje:

Vagy keverem a GYEDET A CSEDDEL?

Kicsit osszekutyulodtak bennem a dolgok.

2019. ápr. 15. 13:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Távollétként szülési szabadságon vagy, amire csedet folyósítanak, majd fiz nélküli szabin vagy amire gyedet folyósítanak. Ezek csak akkor vannak amikor munkaviszonyból jössz el szülni.

Ahogy te is, mindenki azzal érvel, "de hisz vonják belőle a tbt". Na most a tbt lehet vonják belőle, de az neked csak arra elég, hogy kapj orvosi ellátást. Ahhoz, hogy táppénzt, csedet és gyedet kapj, ahhoz fizetned kell a pénzbeli egészségügyi járulékot, ettől válsz biztosítottá. Ezt csak azokban az esetekben fizeted meg, amiket a tbj 5 paragrafus ír.

Hiába fogsz tanfolyamról menni szülni, csed/gyed nem fog járni.

Zöld?

2019. ápr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A tanfolyam NEM jó. Hidd el, ebben dolgozom.

Ha munkahelyről (táppénzről) mész szülni:

szülés előtt (kiírt dátum előtt) 28 nappal megigényelheted a CSEDet, ami a bruttó béred 70%-a + családi adókedvezmény 10.000ft. Ha megszületett +12.200 családi pótlék. Ezt kapod 6 hónapig.

Ha lejár a 6 hónap, megigényeled a GYED-et, ami a gyerek 2 éves koráig jár, a bruttó béred 60%-a +10e adókedvezmény + CSP 12,200ft.

A gyerek 2 éves korától 3 éves koráig jár a GYES, 25.650 + 12.200 csp (ha nem mész vissza dolgozni, akkor ebben az évben apuka tudja érvényesíteni az adókedvezményt)


HA NEM MUNKAHELYRŐL MÉSZ:

25,650 GYES + 12.200 CSP, a gyerek születése után a 3. életév betöltéséig

2019. ápr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!