Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hol kell igényelni Gyed/Gyest?

Hol kell igényelni Gyed/Gyest?

Figyelt kérdés

Szeretném elintézni a Gyedet/Gyest(nem tudom pontosan melyik járna) de viszont nem tudom, hogy jogosultak vagyunk-e rá, a feleségemnek nem volt még munkahelye, viszont nekem van (lassan másfél éve).

hallottam olyat is, hogy munka mellett feltudom venni és mellette tudok dolgozni valaki tudna nekem ebbe segíteni?



2019. máj. 22. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
A baba fél éves korától tudod igényelni a gyes extrát ami mellett dolgozhatsz ez maximum nettóba 154ezer Ft. 2 éves koráig jár. De a feleségednek le kell mondani a gyest ami ugye 25 ezer ft és magának kell fizetnie a tb-t ami 7500ft havonta.
2019. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kicsi megszületik, akkor a feleséged igényli a gyest, amit a kormányablakban tudtok intézni. A kicsi fél éves korában pedig a feleséged azt lemondja, onnantól fizeti maga után a tb-t, te meg tudod intézni a gyedet, aminek összege a fizetéstől függ. Ezt a munkahelyeden kell intézni.
2019. máj. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja a gyest a feleséged tudja alanyi jogon jár 3 éves korig. Ügyfélkapun vagy járási hivatalba tudja igényelni. És amit írtam előbb fél éves korától tudjatok gyed extrával helyesbíteni ezt neked a munkahelyeden kell kérvényezni.
2019. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
értem tehát ahogy megszületik a pici, a feleségem igényli a gyes-t és azt majd féléves korába lemondja és én meg a munkahelyemen próbáljam elintézni a gyedet. vannak ennek feltételei? mert gondolom nem mindenkinek adják meg.
2019. máj. 22. 18:35
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jogosult vagy gyedre, akkor kapni fogod. A jogosultság feltètelei, hogy a szülès napját megelőző 2 èven belül legyen meg a minimum 365 nap munkaviszony, ès a szülès napján is fennálljon. Ha ez megvan, jogosult vagy gyedre.
2019. máj. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ès nem próbálod meg elintèzni, hanem elintèzed. :D Kitöltöd a gyed igènylőt, ès leadod. Ennyi. Ők meg elintèzik. Nem kell ezt túl gondolni.
2019. máj. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A 169. naptól már tudod igényelni.

Sokan fél évet mondanak, de akkor elveszhet fél hónap is! Mert a 169 nap kb 5 és fél hónap. Igy onnan intézd.

2019. máj. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!