Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szerintetek ezt megcsinálhatjá...

Jety12 kérdése:

Szerintetek ezt megcsinálhatják? Táppénz ledolgoztatása, veszélyeztettként

Figyelt kérdés
Áprikis 7en korhazba kerültem m véreztem.Kiderült 5hetes vagyok.11napot bent töltöttem,majd otthon voltam.Sajnos 26án missed ab mütét lett a vége.Utánna május 14én mentem vissza dolgozni.Végig,legalább is a mütétig biztos h veszélyeztetett terhesként irták a táppénzes papírt.Munkába állásom után észrevettem h több órát kell dolgoznom,m amit szoktam.A megkérdezés után azt a választ kaptam h azert m minden 2.hétfön 12órat kell dolgozni es mivel a táppénz csak 8óra ezért a fenmarado 4 órat kell ledolgoznom.És hogy a munkanap csak hetfötöl-péntekig szamolják tehat amikor szombaton kellett volna dolgoznom az nem tartozik bele.

2019. jún. 13. 16:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
A táppénz annyi orara szól, amennyire a szerződésed. Ha napi 8oraban alkalmaznak, akkor arra, ha napi 12ben, akkor arra. Emellett naptári napra szól és nem munkanapra. Ha nálatok szombaton is van munka, akkor az is munkanapnak számít. Héti időkeretben vagy vagy hogy? Mindenesetre ilyen nem létezik, hogy le kellene dolgoznod a táppénzt.
2019. jún. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Ez hülyeség. Ahol én dolgoztam, ott is volt 14 orás hétfő, 10 órás szombat, de soha egyetlen egyszer nem caináltak ilyet. Nem kell ledolgozni. Amúgy is, ha a szerződésedben heti 40 óra van, akkor annyi... Biztos, hogy ez igy nem szabályos. Ne tűrd, nyisd ki a szád, állj ki magadert.
2019. jún. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
23%

Ha jól értem 8 órában vagy bejelentve, és 12 órában dolgozol. Nem tudom milyen terület, de én is így vagyok, ápolóként dolgozom. Azt hiszem értem a helyzetet.

Ha jól veszem ki a szavaidat, akkor egy hónapra előre van beosztásotok. Minden hónapban meg van szabva a kötelező óraszám, amit le kell dolgozni. Ezt úgy kell kiszámolni 8 órás bejelentet munka esetén, hogy az adott hónapban a munkanapok számát megszorzod 8-al. Áprilisban ez ha jól számolom 160 óra, májusban pedig 176. Ezt mindenképpen teljesíteni kell. Ha egy adott hónapban nem sikerül, akkor a következőben annyival többet kell. Ha hétvégén dolgoznod kellett volna 12 órában, akkor az mínusz 12 óra kapásból, és mivel a hétvége szabadnap, így nem jár rá táppénz, ahogy mondta a munkáltatód is. Gyanítom kevés lett így az óraszámod, akkor pedig jogos, hogy le kell dolgoznod, vagy megoldás még pár nap szabit kiíratni, így nem kell több napot dolgoznod mint alapból kellene, mert a szabik kiváltják.

2019. jún. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Napi 8óra.Az volt az erveles mikor rákerdeztem h miert van ami,hogy:mivel majus honapba 22 napot kellett volna dolgoznom(hetfötöl-pentekig)és én csak 14etöl dolgoztam elötte tappenzen voltam,amibe 1 hetfö es 1 szombati (7oras munkavégzés)tartozik,igy nincs meg az oraszamom es ezert kellett ledolgoznom a kimaradt idöt..
2019. jún. 13. 18:36
 5/13 A kérdező kommentje:
És amikor dolgoznom kellett volna hetfön 12óraba szombaton meg 7be akkor arra mi jár?
2019. jún. 13. 18:42
 6/13 A kérdező kommentje:
És ha legközelebb is terhes leszek és egyböl táppenzen leszek akkor ha visszamegyek is le kell dolgoznom?
2019. jún. 13. 18:43
 7/13 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell ledolgozni semmit. Azokon a napokon amikor táppénzen voltál, táppénzt kapsz a szerződésed szerinti munkabérre. Ha ez 8 órás, akkor annyit, ha 4 órás, annyit. Függetlenül attól, hogy szerintük neked mennyit kellett volna dolgoznod. Tehát ha te azon a hétfőn, amikor szerintük 12 órát kellett volna dolgoznod táppénzen voltál, akkor a szerződésed szerinti i órára kapsz tappenz, de a mapod fedve lesz a tappenzzel. Mondd higy megkérdezel erről egy munkajogaszt, vagy az OEP-et, maris nem kell semmit ledolgoznod
2019. jún. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%
Mi áll a szerződésedben? Időkeretben vagy felvéve ?
2019. jún. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
Ha végig táppénzen leszel, akkor nem kell, mivel egyenletesen meglesz minden munkanapra a 8 óra, így az óraszámod is rendben lesz, de mivel ebben a helyzetben hol dolgoztál, hol táppénzen voltàl, elcsúszott az egész. És igen, ha nem teljesítetted az a hónapi kötelező óraszámot, akkor azt pótolni kell. Én is jártam már így, mikor egy hétig 40 fokos lázzal feküdtem otthon.
2019. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
19%
Nem tudom nálatok hogy van. Nálunk a beosztás elején ott van, hogy mennyit kell abban a hónapban dolgozni, és hónap végi záráskor a végére írják, mennyit dolgoztunk. Ha 160 volt a kötelező, és csak 150-et dolgozott valaki, akkor következő hónapban -10 órával indul, amit majd pótolni kell.
2019. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!