Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Lejár a GYED és GYES-en...

Lejár a GYED és GYES-en leszek itthon, mert szeretnénk hamarosan kistesót?

Figyelt kérdés
Ilyenkor a munkahelyemen kell valamit intéznem? Nem kifizetőhely, nem tőlük kaptam a gyedet. A tesó szülestéséig így biztosított leszek? Jogosult leszek GYED-re? Természetesen ha a GYES lejárta előtti időben megszületik.
2019. jún. 15. 20:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha a fizetés nélküli szabadságot a gyerek 3 éves koráig kérted a munkahelyeden, akkor nem kell semmit tenned. A gyest igényelni kell viszont, ügyfélkapun keresztül is tudod. Igen, ugyanúgy jogosult leszel csedre és gyedre is.
2019. jún. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem kérdezték, hogy meddig kérem a szabadságot... kirúghatnak? Nem volt boldog a főnököm, hogy babát várok.
2019. jún. 15. 20:50
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Mi az, hogy nem kérdezték?

Neked kellett volna írásban kérvényezned a fizetés nélküli szabadságodat a csed lejártát követően.

2019. jún. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A csedet a gyeddel együtt igényeltem meg, azóta semmit nem kommunikáltam a főnökömmel.
2019. jún. 15. 21:30
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem írtál nyilatkozatot a fizu nélküli miatt, akkor szarban leszel, mert igazolatlan távollétnek számít...
2019. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ezt akkor már a gyed alatt meg kellett volna tennem? Most már gyesen késő
2019. jún. 15. 21:36
 7/13 A kérdező kommentje:
Valaki tudja, hogy ez most pontosan mit jelent?
2019. jún. 15. 21:38
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Elvileg olyan, mintha 1,5 évig csak úgy nem jártál volna dolgozni. A fizetés nélkülit bármikor kérheted most is a GYES idejére, de nem azt nem tudom, hogy utólag mit lehet még intézni ezzel kapcsolatban. Facebookon van egy csopi TB kisokos kismamáknak, oda írj, ott szakértők válaszolnak, én nekik köszönhetem, hogy a munkáltatóm nem tudotz "kiforgatni" a táppénzemből...
2019. jún. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Azt valahogy ki tudom deríteni, hogy fizetés nélkülin vagyok e? Ha van tb-m, mármint nem szóltak az orvosnál, hogy ne lenne akkor az jelenthet bármit?
2019. jún. 15. 21:48
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Na most utánaolvastam a csopiban, elvileg nem lehet belőle gond, hogy nem kérted, mondjuk emiatt a munkáltatód simán kirúghatott volna, ugyanis ez a nyilatkozat véd téged. Én a helyedben a GYES idejére mindenképp igényelném, mert ha a fülébe jut, hogy terhes vagy erre hivatkozva elküldhet. Egyébként ugyanarra leszel.jogosult, mint az első gyerekkel és van TBd is.
2019. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!