Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Külön iskola eltérő képességű...

Külön iskola eltérő képességű tesóknak?

Figyelt kérdés
Testvérekről van szó az egyik jó képességű a másik nem. Elvinnéd a jobbat erősebb iskolába, vagy jobb nekik egy suliban? A közös élmények, barátok miatt? Közel van a 2 suli a logisztika nem szempont.
2019. okt. 21. 10:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%

gondolom nem arról van szó, hogy az egyik kisegítőbe lenne való. Így én nem iratnám külön suliba őket.

Bár nem teljesen világos mitől "erősebb"?

2019. okt. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem ikrek, akkor lehet, hogy az erősebbiket 8 vagy 6 osztályos gimibe vinném. Ha ikrek, akkor eleve külön. Egyébként fontos lenne azért figyelembe venni szerintem is, hogy a "gyengébbik" lelkivilága se sérüljön, ha valamiben ő is jó, pl. művészet vagy sport, akkor neki olyan lehetőséget keresnék, szóval az érdeklődési körre domborítanám ki a különjárást és nem arra, hogy az "erősebb" okosabb és tanuljon csak, ő meg nyugodtan lébecolhat a haverokkal :) Mert azt mindkét fél igazságtalannak fogja felfogni.
2019. okt. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, az egyik maradt "sima" általános iskolába, a másik menne gimibe.
2019. okt. 21. 11:08
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

Ismerősi körben van ilyen. Nem a képesség tér el, hanem a nevelési igény. Az egyik alter iskolába jár (W-közeli hozzáállás), ami családiasabb, elfogadóbb (és mellé még egyházi is), a másik gyerek pedig sima állami fenntartású integráló iskolába.


Én mindenképpen azt nézném, hogy adott gyereknek mi a jó.

Egy visszahúzódóbb, mimóza gyereknek lehet, jobb a tesó mellett, mint egy erősebb iskolába, hiába jobb a képesség.

Mondjuk ez kb alsóban szempont, utána már úgyis kialakul a dolog, kisgimi, 6osztályos esetleg a jobb képességűnek, a másiknak pedig lehet cél sima gimnázium, szakgimnázium, vagy hát bmi más.

2019. okt. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, az egyik maradt "sima" általános iskolába, a másik menne gimibe."

ebben az esetben nyilván ez az út. Nem küldheted a kitűnő tanulót pár évvel később kőművesnek sem, csak mert a tesó oda készül.

2019. okt. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem, de talán a kitűnő tanulót 8. osztály után is felveszik jó gimiben, addig meg együtt maradnának, közös élményekkel, barátokkal, közös gyerekkorral. Ezért vagyok bizonytalan.
2019. okt. 21. 11:48
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért írtam, hogy ha nem ikrek, akkor szerintem nem akkora törésként/összehasonlítgatásként élik meg, hogy az egyik megy a másik marad, hiszen nem egyszerre történik. Nálunk is most úgy látom, hogy az egyik gyerekem egy "versenyló" (nem mi akartuk annak, mindig ő vállalkozik), terhelhető és szeret is tanulni, így valószínűleg megy egy erősebb gimibe, a másik inkább érzékeny művészlélek, akinek az érzelmi biztonság a fontosabb, ő szerintem majd marad (de ez csak párév múlva esdékes, még akár változhat is a véleményem vagy az ő akarata) és tán jár majd olyan különórákra, amik az ő tehetségének felelnek meg. Ettől még nem jobb egyik a másiknál, és mindkettő nagyon okos, csak más az érdeklődésük, habitusuk.
2019. okt. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem egy osztályba járnak akkor úgyse teljesen közösek az élmények és a barátok uh nem értem itt mi a kérdés. Nyilván minden gyereket a saját képességei szerinti iskolába járatnék, akkor is ha testvérek.

Ha a nagynak jobb h 6 osztályos gimibe megy akkor nyilván nem tartanám 8.végéig az általános iskolába csak azért mert a tesó odajár.

2019. okt. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a korkülönbség a két gyerek között? 13-14 évesen már nem a kistesót kísérgeti a szünetekben az udvaron, így ilyen szempontból teljesen lényegtelen, hogy egy helyre járjanak.

Egnem is gimibe irattak, amikor lehetőség volt rá, a néhány évvel fiatalabb tesóm maradt az általánosban. Semmilyen szempontból nem okozott törést. A gyerekeidnek sem fog, főleg ha nem úgy vezeted elő, hogy Peti most megy az erős gimibe, de Daninak elég a normál suli. Peti képességeit ott, Dani képességeit itt tuják fejleszteni, kész.

2019. okt. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az egyik gyerek 6 osztályos spec. matek szakra jár, a másik egy sima, 4. osztályos gimibe. Ő egy későn érő típus, nem lett volna szerencsés 6 osztályosba küldeni. Nincs ezzel senkinek semmi gondja.
2019. okt. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!