Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Amikek az elsős gyereke a...

Amikek az elsős gyereke a Meixner féle "Játékház" c. könyvből tanul hol tartanak?

Figyelt kérdés

Lehet hogy csak nekem tűnik túl gyorsnak és nagyon felületesnek ez a féle oktatás, hogy a gyakorlást otthoni feladatnak adják fel, de már majdhogynem bejezték az abc-t.

Irásból kevesebb betűt tanultak, mint olvasásból, de az is elég durva.

Matematikából még egy felnőtt sem tud eligazodni a 4 tankönyv-munkafüzet kombóban plusz a kisfüzet és a fénymásolt röppapírok között...

Nálatok hogy van ez? Mennyi időt gyakoroltok otthon hétköznap, hétvégén?



2019. dec. 8. 08:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

Anno mi is Meixnerrel tanultunk, csak nem

Játékház, hanem Olvasni tanulok volt a címe. 83-van voltam elsős, a téli szünetre a Török és a tehenek volt feladva, azzal kezdődött a második kötet :) Csak ma szeretik a szülők hangoztatni, hogy szegények, karácsonyra olvasni kell. Régen is kellett, ez a normál tempó.

2019. dec. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Én is ebből tanultam,semmi gond nem volt vele. Ugye nem képzeled, hogy mindenféle otthoni ráfordítás nélkül kellene megtanulnia mindent a gyerekednek? Az enyém még ovis, mi most a karácsonyi énekeket,verseket “gyakoroljuk” minden nap egy kicsit.
2019. dec. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Első, 1990-ben pont ugyanígy volt nekem is. :)
2019. dec. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk nem így van, érdekes lehet ez a módszer. Az ország legnagyobb sulijában kezdett a kislányom de még csak kb 11 betűt tanultak, számoknál pedig 7-nél tartanak.
2019. dec. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

Az én elsős fiam is ebből tanul.

A sz-betűnél járnak.

Nekem is nagyon gyorsnak TŰNIK, de a gyereknek nem gyors.

Iskola előtt alig ismert pár betűt, most viszont szépen olvassa össze a szavakat, rövidebb mondatokat.

Minden délután gyakorol és hétvégén is, magától veszi elő a könyvet, szívesen olvas. Neki ez szórakozás, mindent próbál elolvasni, ami az útjába kerül, így szerencsénk van :)

De egy kevésbé szorgalmas vagy csupán nehezebben tanuló gyereknél bizony könnyen okozhat lemaradást, nem lassú a tempó.

Írásból lassabban haladnak, de nagyon sok az írni való naponta, ez már annyira nem tetszik a fiamnak, de megcsinálja.

2019. dec. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Első félév végére ismerniük kell az abc-t normál tanrendben, szóval ez cseppet sem gyors. Ez már akkor is így volt, mikor én voltam elsős a 90-es években.
2019. dec. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%

Az hogy valami már 30 éve ugyan úgy van, nem jelenti azt hogy az úgy jó.

Mi is karácsonykor már ismertük az összes betűt, nekem nem okozott gondot, viszont több osztálytársam még középiskolásan is nyögve nyelősen olvasott.

2019. dec. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiamék is ebből tanulnak,a "d"betűnél járnak. Szerintem teljesen jó.
2019. dec. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én ebből (is) tanítok.

Semmilyen könyvből nem kell megtanulniuk az összes betűt az első félév végére, és karácsonyra sem. (Igazából az első KÉT év végére kell, más szabályozás nincs, de persze első osztály végére végezni szoktak a normál iskolákban.)

Azért kár a tempót összehasonlítani, mert minden osztály más összetételű, eltérő, hogy kivel hogy lehet haladni.

De: biztos észrevetted, hogy ezzel a módszerrel a gyerekek egy betűnek csak a kisbetűs változatát tanulják, utána jönnek majd a nagybetűk. Tehát nem összehasonlítható a másik olvasókönyvekkel, ahol egy napon tanulnak kicsi, nagy, írott és nyomtatott betűket. Szerintem ezért tűnik gyorsnak a tempó.

Az olvasást mindig kell otthon gyakorolni.

Mint gyógypedagógus mondom: én örülnék, ha a saját gyerekem a Játékházból tanulhatna.

2019. dec. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én elsős kisfiam is abból tanul. Néha bennem is felmerül, amikor újságolja, hogy megint új betűt tanultak, hogy talán picit gyors a tempó, a fiamon viszont azt látom, hogy nagyon jól veszi az akadályokat, imádja az új betűket, élvezi az olvasást, szóval Vele együtt örülök, nem töröm le.

Hál' istennek nekünk olyan osztálytanítónk és napközis tanítónénink van, akik nagyon nagy figyelmet fordítanak a gyakorlásra. Minden gyerkőccel külön-külön le tudnak ülni délelőtt-délután gyakorolni, így én nem érzem felületesnek az újonnan megszerzett tudást. Itthon kötelező jelleggel nem kell gyakorolni, ugyanakkor a kisfiam annyira szeret olvasni, hogy ott és akkor gyakorol, amikor csak tud. Az eddig elsajátított betűket már folyékonyan olvassa, sőt a még nem tanult dupla betűket (sz, ty, gy)" is gyönyörűen kiolvassa.

A férjem tanár, Ő nagyon boldog, hogy a Meixner-módszerrel tanítják a kisfiunkat olvasni.

2019. dec. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!