Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A Taksonyi Német nemzetiségi...

A Taksonyi Német nemzetiségi kéttannyelvű általános iskolát ismeri valaki? Minden tapasztalat érdekelne, akár privátban is. Szigetszentmiklósiak vagyunk, de az itteni sulik nem igazán jók, viszont a taksonyiról nem hallottam semmit.

Figyelt kérdés

2020. márc. 5. 10:41
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Dunaharasztiak voltunk, én harasztira jártam suliba.

Több volt gimis osztálytársam is oda járt, nem panaszkodtak a sulira egyáltalán.

Állitolag annyi, hogy nagyon klikkesedős társaság jár oda és az ottani gyerekek nézik azt is, hogy kinek mije van.

Harasztin a Hunyadit, ahova én jártam, azt is érdemes megnézni :)

2020. márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

(Dunaharasztiban nem gondolkodtunk eddig. Harasztiban a Hunyadi iskola közel van a HÉV megállóhoz?)

2020. márc. 5. 11:05
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
Mert mi a baj a miklósi iskolákkal? Hova tartoznátok?
2020. márc. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Igen, az alsó tagozat 10-15 perc séta (fő úton van)

A felső tagozat 5-10 perc (Földváry utca)


Egyes voltam :)

2020. márc. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Miklóson a Kardosba tartoznánk, de idén 2 osztálynyi gyerekkel van több a körzetben. 2-vel kevesebb terem van, ahány gyerek... Vagyis nagy létszámú kb 30 fős osztályokkal kell számolni, ezt lehetőleg kerülném.

Na meg szeretném, ha nyelvet tanulna minél előbb, és a miklósi iskolákban csak 4 osztálytól kezdik. Ezért merült fel a német nemzetiségi suli Taksonyban.

2020. márc. 5. 21:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindenhol rengeteg gyerek lesz az idén. Az én gyerekeim nem odajárnak, de a nagy évfolyamában 7 osztály van. A nyelvtanulást mi megoldjuk iskolán kívül, ovis koruktól járnak órára.

Én átgondolnám a taksonyi iskolát. Ha arra van dolgod minden reggel, akkor ok, de reggel-délután hurcolni a gyereket a dugóban az szörnyű szerintem. Én végigjártam a nagyobbnál az összes szülőit itt helyben és az alapján döntöttünk, hogy melyik iskolát próbáljuk meg. A tanítókat meg mindenképp meg kell ismerni, anélkül ne dönts.

2020. márc. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!