Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Osztályfőnökváltást mikor...

Osztályfőnökváltást mikor kell közölnie az iskolának?

Figyelt kérdés
Mit szólnál hozzá, ha egy héttel suli előtt derül ki teljesen véletlenül, hogy a 4. osztályban a két tanító közül az osztály főnök atkerul egy másik osztályba. A megmaradt tanító lesz az osztályfőnök, aki közutálatnak örvend. És a másik tanító szerepét egy vadidegen tanító tölti be.
2020. aug. 25. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet előbb közölni, mivel év végén még az iskola dolgozói sem tudhatják, hogy alakul a következő év.
2020. aug. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásul venném, mivel nincs beleszólásom. Az iskolának pedig nincs olyan kötelezettsége, hogy ezt előre közölje a szülőkkel.
2020. aug. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Eddig mindkét gyerekemnél így történt az összes tanítóváltás sajnos. Ez van.
2020. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Érdekes.

Az osztályban kb a 90 %-a a szülőknek háborog, és fontolgatja, hogy atviszi a gyereket másik suliba.

2020. aug. 25. 20:44
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Ott sem lesz jobb. Mi elsőben a fiamnak választottunk tanító nénit, aztán nem is ő lett. Akkor mondjuk én is kiakadtam, hiszen pont a tanító néni miatt mentünk oda.

Amúgy meg nyári szünet alatt a tanárok nem is dolgoznak. És ha a nyár közepén mond fel valaki, akkor ajánlott levélben közölnie kéne az igazgatónak az összes szülővel, szerinted?

2020. aug. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Semmit sem tudsz tenni mivel sok helyem aug 18tol dollgoznak vagy most hétfőtől. Fiam két legjobb tanára is elment, akiket imádtunk. Erre meg most megkaptuk azokat akik kiégett nyugdíj előtt álló tanárok akik rosszindulatúak.

De most mit csináljunk? Nem szakíthatom ki a barátai közül. Ki tudja milyenek lesznek az új iskolában?

2020. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%
5.: A tanárok is dolgoznak nyáron is, csak sokkal kevesebbet, és kötetlenebbül. De attól még dolgoznak...
2020. aug. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell közölnie. Egyszerűen csak tényként tudomásul kell venni, amikor mentek az évnyitóra, hogy nem Gizike, hanem Borika mostantól az osztályfőnök.
2020. aug. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet háborogni, de jogsértés nem történt. Egyébként meg elég szeptember 1-én is közölni a tanárváltást.
2020. aug. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

5. vagyok, és dolgoztam 5 évig tanárként. És képzeljétek el, hogy az érettségi végeztével aláírtunk egy papírt, hogy elmentünk szabira. És nem mentünk be augusztus 21-ig dolgozni.

Persze vannak táborok, a mi sulinkban nem volt. Oda lehet, hogy behívnak, meg az igazgató bent van heti 1 napot. Egyébként meg nincsenek bent a tanárok nyáron.

2020. aug. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!