Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg igaz, hogy az utóbbi...

Tényleg igaz, hogy az utóbbi időben nem elég az iskolai oktatás az érettségihez, magánórák szükségesek az emelt színthez?

Figyelt kérdés
2020. nov. 12. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem.
2020. nov. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem ez attól függ, milyen tárgyról van szó.


Én emelt törit tettem anno, nem volt felkészítő sem a suliban, egyedül tanultam rá pluszban. Most igazából nem tudom, egy magántanár mit tudott volna segíteni, a törit bemagolni kell, nem "érteni".


De pl. egy emelt matekhoz nemigen elég az iskolai oktatás, mert abban is olyan anyag van, amit órán nem vesznek a diákok, de nem biztos, hogy magától megérti a gyerek, ha még sosem találkozott vele.

2020. nov. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajat gyerekemrol tudok nyilatkozni kilencedik ota kar, nemetbol, matekbol kulonorakra. Neki ezek nehezebben mennek, szuksege van segitsegre.

Magyarbol, toribol nem kell. Elorehozott foldrajz erettsit mar megcsinalta.

Nemetbol emelt szintre keszul.


De amikor meg en erettsegiztem is jartam kulon orakra

2020. nov. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Már 12 éve sem volt elég egy emelt kémiához/angolhoz stb. Csak szólok.
2020. nov. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Iskolafüggő is. Én elitnek fémjelzett gimnáziumba jártam, ahol a matekos vagy 6 osztályos osztályban simán hozták az emelt matekot a diákok 80% körül/felett. Az már más kérdés, hogy a lelkünket is kitaposták érte...

Én töriből és angolból emelteztem amúgy, a törit tényleg magolni kell, fölösleges a külön tanár, angolból nekem szerencsém volt, a tanárom felsőfokúra készített minket, így az érettségi sima volt.

2020. nov. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
5-ös vagyok: 21 éves vagyok, tehát friss tapasztalat még viszonylag
2020. nov. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez tanárfüggő is. Az én iskolámban vannak olyanok, akiknél még a középszintnek is örülhetsz és van olyan, aki meg bár kihajtja belőled a lelket, mégis meglesz az emelt.

Nálunk például az egyik fizika tanár tart az emeltes faktosoknak egyik délután "fizikaszakkör" néven még egy plusz órát.

A matek meg úgy van, hogy a faktosok nem is járnak be a rendes matekórákra, hanem 6 emelt matekjuk van.

Szóval szerintem fel lehet készülni, de tényleg tantárgy és tanárfüggő.

2020. nov. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tanár, iskola, tantárgy, osztályfüggő. Erős, “elit” (de utálom ezt a szót) gimnáziumba jártam, angol, töri, matek emeltet tettem 4 éve. Töriből, matekból faktra jártam de ez ugye a rendes órarenden belül volt, nem volt különóra sem anyagilag, sem időben.

De ehhez hozzátartozik hogy eleve matekos irányú osztályba jártam ahol heti 5 matekunk volt, az iskola jellegéből adódóan értelmes oszálytársaim voltak akik néha ugyan baromkodtak de főleg 11-12. osztályban nem hátráltattak az órát és lehetett tőlük haladni, jó tanáraink voltak többségében akik nem adták fel az életet hat érettségiző osztállyal ezelőtt és adott volt a környezet a jó tanuláshoz.

Ugyanebben az iskolában a fizika-kémia vonalra igyekvők közül aki nem természettudományos osztályba járt, már kellett hogy külön foglalkozzon vele. Nálunk a faktos tanárok indítottak érettségi felkészítő szakkört utolsó évben, előtte volt fizika, kémia szakkör. Ez ugyan időben a rendes órarend felett volt, de fizetni még mindig nem kellett érte, ingyenes iskolai szaktárgyi szakkör volt.

De volt nálunk is aki járt külön magántanárhoz, ezeknek egy része tök felesleges volt csak a szülők voltak túlbuzgók, egy másik része pont olyan tárgyból akart érettségizni amiből kifogtuk a gyökér tanárokat akik végig se értek a tankönyvön év végére.

Hogy mi történik egy olyan iskolában ahol a tanár a kötelező óráit is alig akarja megtartani nemhogy még plusz szakköröket szervezni tanítás után, ahol nincs elég terem/diák ahhoz hogy rendes fakultációs rendszer legyen, ahol az osztály aktívan akadályozza a tanítást vagy egyszerűen nem fogja fel az emeltebb szintű anyagot, ahol például nincs kémialabor, fizikalabor, informatikaterem, vagy ha van akkor sincs benne eszköz ott nem tudom hogy emelteznek. A tippem sajnos az hogy sehogy, de aki mégis, az igen, valószínűleg magántanár/tehetséggondozó program segítségével, vagy emberfeletti önálló erőfeszítéssel.

2020. nov. 13. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 2009-ben érettségiztem, de a matek oktatás egy kalap sz%r volt nálunk, a magyarral egyetemben, ezért oda muszáj volt különórákra járnom. Egyszerűen nem értettem a matekot, mert órán a tanárnő nyakláncával meg a haverkodással, meg a fegyelmezéssel ment el az óra, a magyart meg képtelen

volt normálisan leadni a tanár.


Viszont biosz-kémia fakultációt vettem fel, mert ezekből érettségiztem még, bioszból emelten, zseniális tanáraim voltak, nem kellett soha különórára járnom. A kémiatanárnő még direkt pluszban tartott nekünk számolós órát (önszorgalomból), hogy a feladatokat gyakoroljuk, igaz, hogy az már későn volt, és csak 3-an maradtunk ott addigra, de 80% fölötti lett az érettségim. Valószínűleg az is közrejátszott, hogy a fakultációt azok vették fel, akiket tényleg érdekelt a tárgy, ezért nem dumáltunk fölöslegesen.

2020. nov. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok mindentől függ, iskolától, a gyerek képességeitől és nyilvánvalóan a tanáron is rengeteg múlik. Az én fiam tavaly érettségizett, 2019-ben. Emelt szinten angolból és matematikából érettségizett. Az angolja ötös lett (93%), de azt Ő eleve szinte autodidakta módon tanulta kiskorától kezdve, hihetetlen a nyelvérzéke, így az semmilyen plusz erődfeszítést nem igényelt Tőle, azóta már a felsőfokú nyelvvizsgája is megvan, különórán, magántanárnál sosem járt.

Matematikából a saját tanárja készítette fel, heti egyszer csoportos(4 fő volt) órában(tanórák után pluszban, afféle fakultáció-szerűen) és kéthetente egyszer egyénileg is foglalkozott mindegyikükkel, kaptak plusz felkészítő feladatokat is otthonra (ezt a tanárúr vállalta önként,dalolva össz-vissz ennyi emelt matekos volt akkor a végzősöknél). Ő egy elég fiatal, nagyon lelkes és lelkiismeretes magasan kvalifikált tanerő, imádják a diákjai. Itt is ötöst kapott a fiam, bár jóval kevesebb százalékkal (hetven valahány,a nyolcvanhoz közelebb azt hiszem, erre pontosan nem emlékszem, csak az angol égett be teljesen) jelenleg BME-s diák.

2020. nov. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!