Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hany eves kortol jarhat...

Hany eves kortol jarhat legalisan egyedul a gyerek iskolaba?

Figyelt kérdés
Pl ha egy elsosnek szabad egyedul bejarnia? Sok gyereket a parkoloban kiraknak es besetalnak egyedul, akkor honnan tudna az iskola, hogy egeszen otthonrol jon egyedul?

2021. febr. 15. 15:19
1 2
 1/18 Derjaderja ***** válasza:
92%
Szerintem minden legális, de amíg kiskorú, felelsz érte, ha baj van.
2021. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%

Ez egy jó kérdés, de bele se merek gondolni, hogy valaki 6 évesen egyedül engedje a gyerekét ebben az igazán megbízhatatlan világban. Akár vidék akár nagyváros.. :/

Szerintem a legtöbb esetben amúgy is gyerek fejlettségtől függ az egyedüli járás, de hogy erre van-e valami gyermekvédelmi szabály, azt nem tudom. Remélem van. Egy idő után szerintem amúgy is kiderül, hiszen a gyerekek sztoriznak egymás között, valahogy úgyis kiderülne a tanár előtt is, hogy x y egyedül jár. Ki is szúrhatja egy munkába igyekvő tanár is, hogy az iskolától távol ballag a gyerek egyedül.

2021. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Itthon nincs erről semmiféle szabályozás, ahogy arról sem, hogy hány évesen hagyhatod otthon egyedül. 18 éves koráig te felelsz érte, ennek tudatában meg eldöntheted, hogy hogyan csinálod.
2021. febr. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

Hála Istennek legalább ezt nem jogszabállyal akarják szabályozni, hanem a szülő felelősségérzetére (és a körülményekre) bízzák.

Ezerféle élethelyzet van és ezerféle gyerek. És szerencsére a jogalkotóink, noha sokszor szidjuk őket, mégiscsak bölcsebbek, mint a gyakorin kérdéseket kiírók.

2021. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Biztosan nincs szabály,mert a mi sulink pl kitöltet minden évben egy papírt velünk,hogy a gyermeket szülői felügyelet nélkül egyedül hazaengedhetik-e vagy sem. Elsőben nem volt ilyen,akkor külön jelezni kellett,de 2.3.-ban kitöltöttük. Enyém 3.-os,még most sem engedném egyedül,annal ellenére,hogy én már elsősként vittem öcsémet oviba,majd mentem az iskolába. Na de százszor rosszabb világban élünk mint 25 éve.
2021. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

5

A világ nem lett rosszabb semmivel, csak ma már jobban tutujgatják a gyerekeket. Én elsősként is már mentem egyedül pedig messze laktunk a sulitól városon kívül. Nem mondom, hogy az volt a normális, de ami most van az meg a ló túloldala. Elég megnézni a németeknél a mai napid simán jön-megy az elsős gyerek egyedül suliba, még a boltba is bemegy útközbe mert szándékosan próbálják életre nevelni őket.

2021. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha pl. tömegközlekedéssel megy a gyerek iskolába, bizonyos közlekedési vállalatoknál előfordulhat olyan szabályozás, hogy x éves életkor alatti gyerek nem utazhat felnőtt kísérő nélkül (BKK-nál pl. ez 6 év, ha jól tudom). De ez nem törvény, hanem csak az adott közlekedési vállalat belső szabályrendszere. Konkrétan törvény szerintem erre nincs Magyarországon.
2021. febr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Engem érdekel,a sulitól 20 méterre lakunk, én úgy gondolom hogy ha sulis lesz a lányom mehet jöhet egyedül.
2021. febr. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%
6: igen, sokan túlféltenek, de a mi generációnk még nem tudott az akkori gyermekrablásokról, a szexuális erőszakról stb. Most már jobban szemelőtt vannak ezek az esetek és én is hajlamosabb vagyok nem megbízni a környezetemben ilyen téren. Én nem akarom a fiamat az eltűnt emberekért csoportban viszont látni. Ha elég érett lesz rá és egy váratlan helyzetet is meg tud oldani (például lerobban a hazafele tartó busz vagy lekési vagy bármi) akkor nyugodt leszek a témában. De amíg befolyásolható, mindenkiben ismeretlenül megbízik, addig biztosan nem engedem egyedül...
2021. febr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
35%

5# ! Egyetértek. Sokkal szarabb világ van most,több az őrült és és nálunk spec a roma is,akik előszeretettel fenyítik be a kicsiket.


6# ! Veled meg egyáltalán nem értek egyett,de gondolom szívem joga. Milyen ló túloldala? Szted elsős gyereket egyedül kellene elengedni iskolába! 6-7 éves gyerekről beszélünk könyörgöm. Miért probléma,ha nem akarjuk visszanézni a saját gyerekünket a híradóban? Feltűnt,hogy a rohanó,stresszes világban pl (csak hogy ne is éppen elrablást hozzak fel példának) az autósok is úgy száguldoznak mint a hülyék? 100km/h az 50 helyett kicsit dúrva,mikor a gyerek biciklizik. Simán beleelőznek,hiába jönnek szemből. Bár mi vidéken lakunk,kb 4 perc kocsival a suli,de 1 napra jut 20 idióta és ez csak a 8 perces suli oda suli vissza útvonalon. Igenis változott a világ. Vagy te hol élsz?

2021. febr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!