Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha valamit elvesz a tanár...

Ha valamit elvesz a tanár órán a gyerektől,mikor kell visszaadnia?

Figyelt kérdés

A fiamtól többször vettek már el dolgokat.Pl.vonalzót,mert leesett,másnap megint,ezért vettem még kettőt,bevitte,erre megint elvették,és több hét vagy hónap múlva adtak vissza talán kettőt belőle.Ez tavalyi eset.Illetve vették el tollát,amit sosem kaptunk vissza.

Most egy stressz labdát,amit a padba tett,és rászóltak,hogy nem nyúlhat hozzá.De mikor átrakta a padban a másik oldalra,hogy kivegye a felszerelését,azt is elkobozták.Meg még az évek folyamán pár dolgot,pl a barátjától kapott hűtőmágnest,stb...,listát tudnék írni.

Pikkelnek rá,így bármit tesz,lecsapnak rá,és nem szólhatok semmiért,mert még jobban odalépnek neki.Amúgy nagyon jó gyerek,és pont ezért vitte be a labdát,hogy nyokodja órák után,mert már ő is megoldást keres az igazságtalanságok feldolgozására.Tisztában van vele,mi miért történik,de nagyon szrul esik neki.

Van szabály,mikor kell visszaadniuk amiket elvettek?


2021. febr. 24. 10:07
1 2
 1/17 anonim válasza:
25%

Az alapszabály, hogy megneveled a gyereked. Nem másra mutogatsz, hanem összeszeded magad, és megpróbálod, hogy ne legyen tróger.

Ha ezzel sikerrel jártál, tanulmányozd a törvényeket. Nem fogsz olyan paragrafust találni bennük, ahol - miután a hülyegye3reked szisztematikusan zavarja az órát - neki bármi joga lenne.


No jó, a szaros vonalzót, meg az órára nem való hülyegyerek labdát kérd vissza.

Ez a szabály.

2021. febr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Szülőnek kell bemenni, éa visszakérni őket. Nem tarthatják meg, mert ez igazából lopásnak számít.

A mi sulinkban a gyerektől egyszer a telefont vették el, nap végén ment hogy visszakérje a tanártól, de nem adták oda, csak nekem. Én mentem vissza, miután hazajött a gyerekem, és ki lettem osztva, hogy telefonozik a gyerek. Meghallgattam, megértettem, helyeseltem, de nem büntettem meg otthon, mert elmondása szerint az időt nézte meg. Mondtam neki hogy inkább vegye fel a karóráját és azon nézze, azt csak nem veszik el.

2021. febr. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Hogy a gyereked szerint miért vették el és a tanár szerint miért, azt hagyjuk szerintem.

De: szülőnek személyesen adják vissza, gondolom nálatok is. Menj be érte. (Tudom, vírus, de telefonalj oda, hogy mikor mehetsz az elvett holmikért.)

2021. febr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk mindig év végén adták vissza, nyári szünet előtt. Telefont is és csak szülőnek.
2021. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs személyes találkozás a tanárral,utálja az osztályt,a szülőket,és ezt ki is jelentette.Meg azt is,hogy nem érdeklik a problémáink.

Online tanítani sem volt hajlandó,hogy ne lásson senkit.Az elején kijelentette,mikor elkezdődött az egész hajcihő.

A normális hozzászólóknak köszönöm a választ,az elsőnek meg kívánom,hogy legyen része abban,amiben nekünk a suliban,hogy legyen lehetősége átértékelni amiket leírt,és egy életre megtanulja,hogy ilyen bunkó módon nem viselkedünk senkivel!Pláne,ha nem is ismer minket!

2021. febr. 24. 10:27
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Óra után szoktak vissza adni vagy nap végén. Attól függ.

Egyébként nagyon mentegeted ezt a gyereket. Ez mindig gyanús.

2021. febr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
34%

Én anyaként(nehéz gyerek anyjaként) egyetértek az elsővel..


Mit keres a padban a labda, ha tudja, hogy nem nyúlhat hozzá? Van táskája, nem? Ami kieshet a rácsos padból, pl vonalzók(amikkel gyanítom, hogy játszott is, illetve fogta, vagy csak nem figyelt rá és rosszul rakta be) azt mind tegye a táskájába, a padba meg csak olyan holmit rakjon, aminek ott a helye, illetve nem tud onnan kiesni.


Ha tanár lennék engem is zavarna, hogy a gyerek a padba nyúlkál, vagy mindig kiesik onnan valami. Elsőre kedvesen szólnék, másodszorra ingerültebben, harmadszorra már eldurranna az agyam és elkoboznám a holmit, aztán minden további csak olaj a tűzre. Szülőként sem csinálok más, kedvesen figyelmeztetem, hogy ne csinálja, aztán már határozottan szólok, hogy ne forduljon elő, különben elveszem, harmadszor, negyedszer, ötödször meg elkobzom a valamijét, amivel bosszant. Persze sok gyerek van, aki nem direkt bosszant ezzel, egyszerűen nem érti meg, vagy elfelejti, de attól még ők sem csinálhatják..


Szerintem biztosítsd együttérzésedről a tanárt, a gyereked pedig szemlesütve kérje vissza a tanártól óra után egy nagy bocsánatkérés közepette a holmiját. Ha nem adja vissza, menj be te érte, hisz szükség lehet rá a nap folyamán. Mellesleg minden teremben van óra, illetve nem a diák feladata, hogy szemmel tartsa mennyi idő van még, addig kell csinálni, amíg a tanár nem szól. Ha elvesz 5-10 percet a szünetből, akkor elvesz ennyit, a diákok jelentsék a szülőknek, akik majd lemeccselik a tanárral.


Én szeretném, ha a gyerekem szorosan, de igazságosan fognák, ilyesmit teljesen megengedek, sőt helyesnek tartok, de pl a gyerek sértegetése, megalázása, káromkodás, teremből kiküldés, szégyenpadba ültetés vagy a gyerek ignorálása nem férne bele.


Ja és én nem vennék vonalzót pluszban, hogy a gyerek érezze a tette következményeit, ha nem figyel a holmijára és elkobozzák, akkor szívás van amíg át nem érzi és meg nem bánja a dolgot.. Na meg az sem árt, ha a többi tanár is tudja, hogy xy tanár elkobozza és nem adja vissza sokáig a holmikat.


A gyereked bocsánatkéréssel visszakérte az óra végén?

2021. febr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

Ha valóban ilyen a tanár hozzáállása, és a gyereknek stresszlabdára van szüksége, akkor én már rég kivettem volna abból az osztályból vagy akár az iskolából is. Nem azon gondolkoznék, hogy mikor adják vissza a vonalzóját.

Ha a tanár nem beszél veled, menj az igazgatóhoz. És keress másik iskolát a gyereknek. Vagy csak párhuzamos osztályt, ha az iskola egyébként rendben van.

2021. febr. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó lett volna, ha leírod, hányadikas a gyereked.


Szerintem legkésőbb a tanítási nap végén (hazamenetelkor) köteles visszaadni a tanár az elvett holmiját. Ha nem adná, másnap én mennék be. Ha ő nem fogad, időpontot kérnék az igazgatótól.

Igaza van annak, aki azt írta, hogy ez így ebben a formában lopás.

Az, hogy kijelentette a tanár, hogy utálja az osztályt és a szülőket, az minősíthetetlen. Beszélgettél erről más szülőkkel? Pl. a szülői munkaközösség vezetőjével? Nem merült föl, hogy ezt közösen jelezzétek az igazgatónak? Mert itt már messze többről van szó, mint hogy a te gyerekedtől elvett valamit és nem adta vissza.

Az meg pláne kicsapná a biztosítékot, hogy ha online oktatás idején nem lenne hajlandó órát tartani. Egy kicsit lazább tanítást elfogadnék, sőt nem is csodálkoznék rajta, de ha tavaly tavasszal hónapokon át egy szem órát sem tartott volna meg, azt szintén jeleztem volna az igazgatónak. Gyakorlatilag hónapokon át munka nélkül vette fel a fizetését!


És nagyon egyetértek 8-assal: ha egy mód van rá, mindenképpen már régen másik iskolát kerestem volna a gyerekemnek.

2021. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
24%

Pontosan értem, hogy az itt válaszolók többsége önnön gyermekét tündérkének, és az eredendő jóság megtestesítőjének tartja. 1-es válszadóként a lepontozás sincs ellenemre.

Arra próbáltam rávilágítani, te öntudatos tündrkéd letért a helyes útról.

Nem baj, ha nem érted. Épp azt az utat követi, ami mentén te lettél senkiházi. Ilyen a világ.

2021. febr. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!