Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi lenne jobb a gyerekednek...

Mi lenne jobb a gyerekednek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Ha a gyereked előtt 2 lehetséges út lenne az iskolát illetően hogyan döntenél?


1. Egy jó iskolába járhatna a gyereked, tagozatos iskola tehát még az átlagon felül plusz dolgokat is nyújt. Azonban a 30 fős osztályban a te gyereked kisebbségben lenne. Lenne még hozzá hasonló az osztályban, de az a 2 fő teljesen be tudott illeszkedni, elfogadták a többiek. Hiába "olyan" mint a te gyereked, nem is foglalkoznak vele, mintha nem is hasonlítanának. Tehát nagyon kirekesztett, van az osztály meg ő.


2. Olyan iskolába járhatna, ahol több mint az osztály fele a te gyerekedhez hasonló, tehát nem lenne kiközösítve. Viszont a színvonal nagyon lent van, még a tantervi minimumot sem érik el.


Te hova járatnád az alsó tagozatos gyereked, ha ez a 2 lehetőség lenne?



2021. máj. 22. 23:13
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
78%
Nehez, de mindenképp az első. De sokat kell foglalkozni vele.
2021. máj. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem a 2., mert az elején a közösség nagyon fontos, a lemaradást mondjuk felsőben betudja hozni.
2021. máj. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%

Ha egy olyan oktatásilag igénytelen környezetben szocializálódik a tanulás iránt, mint a 2-es, akkor nem biztos, hogy ki tud törni belőle...

Az 1-es esetben lehet, sz*túl éli meg azt az idoszakot, de később konnyebben tud majd váltani.

2021. máj. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
Mi az, hogy kisebbségben lenne? Cigány? Szeplős? Kövér? Sovány? Szemüveges? Balkezes?
2021. máj. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
75%
Nagyon nem mindegy, miben más a gyerek. Ha pl. magasan funkcionáló auti, akkor még kiválól képességek mellett is jobb helye lesz kisegítő suliban. Amit tanulás ügyben veszít ebben az esetben, azt otthon lehet pótolni.
2021. máj. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
66%

Mit jelent az, hogy kisebbségben lenne? Határon túli magyarok vagytok?

Az összes eddigi válaszolóval szemben én a 2-t választanám. Mi az a minimum, amit ott nem teljesítenek? Írni, olvasni csak megtanulnak, nem?

Ha nagyon muszáj, inkább megtanulom vele én azokat, amik benne vannak a tankönyvben, de ők kihagyják, mint hogy kiközösített legyen. Maximum idegen nyelvhez kellene külön tanár.

Ha kiközösített lesz, egy életre megnyomorítják a lelkét. A meg nem tanult dolgokat be lehet pótolni, viszont a megnyomorított lelket rendbe tenni sokkal nehezebb (és teljesen nem is lehet).

Aztán meg mi van, ha abban a kiváló iskolában lesz rossz tanuló? Ugyanúgy keveset fog tudni, csak még ráadásul kudarcélménye lesz és megutálja a tanulást is.

Mondjuk én eleve undorodom a versenyistállóktól, és minél kisebb gyerekről van szó, annál inkább.

2021. máj. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
40%
Közben láttam, hogy más is volt, aki a 2-est javasolta, úgyhogy azt a mondatot visszavonom.
2021. máj. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
58%
Azért írhatnál konkrétumokat is, kérdező. Mert így csak azt tudom mondani, hogy bárhol bárkit kiközösíthetnek, nem kell ahhoz versenyistállóba menni. Vagy tényleg arra célzol, hogy határon túliak vagytok, és a gyerek egy szót sem tud az adott ország nyelvén, ráadásul nagymagyar keresztnevet adtál neki?
2021. máj. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
52%

2!

tonkre tette a gyerekkoromat a kirekesztes :)

2021. máj. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
70%
Mindenképp a jobb iskolába iratnám. Én gyengébe jártam annó és semmire nem vittem az életben. Kibuktam egyetemről, mert olyan szintű lemaradásaim voltak a jó iskolákból érkzőkhöz képest. Nem én voltam az egyetlen, aki így járt. Az általános iskola 8 év, de dolgozni minimum 40 évig kell. Kirekeszteni pedig akárhol tudják az embert, a gyengébb iskolában is. Hamár alsóban el van cseszve a színvonal, utána nehéz helyrehozni, ha lehet egyáltalán.
2021. máj. 23. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!