Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Harmadikos-negyedikes fiatokna...

Andi80018 kérdése:

Harmadikos-negyedikes fiatoknak hogy megy a szövegértés, irodalomból?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy másnak is nehezen megy-e, illetve mennyire függ a tanártól, mennyire tanít hatékonyan?

2021. máj. 31. 20:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Baj ha nő vagyok, és saját magam hozom fel példának?


Nekem anno harmadik, negyedik osztályban borzalmas irodalom tanárom volt, gyűlöltem az egészet, utáltam olvasni, hiába dolgoztam legjobb tudásom szerint, a helyesírásra négyest adott a tartalomra hármast és a külalakra kettest, emiatt az ellenőrzőbe kerülő jegyem mindig masszív hármas volt.


Ötödikben kaptunk új tanárt, ötös lettem, elkezdtem olvasni, kiolvastam a teljes gyerekrészleget (a regényeket) és hetedikben már a felnőtt részlegbe iratkoztam át a könyvtárban.


Ennyit jelent egy rossz tanár.

2021. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezen azért a szülő is sokat tud segíteni. Sok meseolvasás, fejből mesélés. Nekem pl sosem volt vele problémám mert alap volt otthon is a könyv, olvasás, mesélés. Olvasni is könnyebben megtanultam
2021. máj. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát, igen, sokat számít a tanár. A gyerek tanára is állandóan szövegértésből írat, csak javítóval lett meg, szintén szövegértésből az ötöse, vért izzadva. Sokat gyakorlunk, olvasás is van. Remélem, jövő év elején könnyebben fog menni.
2021. máj. 31. 21:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém negyedikes,első óta 3x voltunk gyógypedagógusnál,és másnál,akik többször felmérték,mert lassú volt,borzasztó külalakkal,rossz eredményekkel.

Most is utál írni,olvasni,de kb. hármas-négyes így is,mert csak odahányja undorodva,muszájból a szavakat,csak minnél kevesebbet kelljen minnél rövidebb ideig.Mivel a sulin kívül semmit sem olvas,nem olvas gyorsan,a szövegértést van,hogy nem tudja időben befejezni.Gyűlöli kikeresni a szövegből az oda vonatkozó,megkeresendő részeket.

A gyógypedagógus azt mondta ez szimplán a gyakorlás és a tanár hozzá nem értésének hiánya.

Elsőben ugyanis kezdő napközis tanítót kaptunk,aki év végén elment,de előtte úgy elrontotta az osztályt,hogy harmadikban a harmadik magyartanár csak fogta a fejét,és nem adott kötelező olvasmányt se,plusz másodikos füzetet használtak...

Negyedikben a negyedik tanár csak egy kötelezőt adott,mert az már kötelező volt,de se tollal nem írtak,se nem haladtak a javulás útján sokat.

Szóval igen,számít a tanár!

Sokat kéne amúgy gyakorolni,ami szervezést,erőt,energiát igényel,és sokszor már nem is fér bele az időbe,annyi a tananyag.

2021. jún. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet általánosítani. A negyedikesemnek simán megy. Hetekkel később is visszamondja, hogy mi volt a szöveg, mik voltak a feladatok. Simán tudja óra végén, hogy mit rontott és meg tudjuk beszélni, hogy mit kellett volna írni (úgy, hogy én nem ismerem a szöveget).

Néha figyelmetlen, pl tegnap a kötelezőből olvasott fel nekem és voltak félreolvasások (pl kihagyott 1-1 névelőt), és így nem volt értelme a szövegnek. Ilyenkor nehéz, belezavarodik, de gyorsan javít.


Szóval ha csak arra vagy kíváncsi, hogy hogy megy neki, akkor az a válasz, hogy jellemzően jeles szövegértésből, néha becsúszik 1-1 4-es.

2021. jún. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 4.-es, szerintem borzasztóan olvas. És 5-ös. Nem is értem.
2021. jún. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!