Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kinek nem javasolt a hatosztál...

Kinek nem javasolt a hatosztályos gimnázium?

Figyelt kérdés

Pl. aki utálja a matekot, az inkább felejtse el?


Kinek nem javasolt még elgondolkodni sem rajta?


2021. szept. 22. 08:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%

#10

Valjuk be, még a szokványos oktatási rendszer sincs 😒

2021. szept. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mondtam a lányomnak, hogy próbálja meg. Legalább gyakorol egy kicsit, hogy milyen egy vizsgaszituáció, aztán ha nem sikerül nem baj. Sokkal jobb, mintha 8.-ban szembesül először egy ilyen vizsgahelyzettel, ahol már ha elrontja, annak elég komoly következményei lehetnek. 8. után muszáj menni valahova tanulni. Viszont ő annyira tiltakozott, hogy végül nem erőltettem. A gyerek helyett nem lehet akarni.
2021. szept. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%
Fiam két évvel a vizsga előtt kezdett készülni rá, magán tanárral. Nekem fontos, hogy jó oktatást kapjon a gyerekem. Egy ilyen osztályban már van verseny szellem, számít a tudás.
2021. szept. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
66%

Még a középiskolás jegyek sem számítanak az egyetemi felvételiben (lehet átlagot számoltatni csak nincs sok értelme).

Nyolcadikban semmi súlyos következménye nem lesz annak ha valami vizsga nem sikerül, max ha a körzetis gimi valami cigányiskola ahova legvégső esetbe se vinnéd a gyereket.

2021. szept. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint egy hatévfolyamos gimnázium nem való egy gyenge négyes vagy rosszabb tanulónak. Jellemzően a kitűnő vagy az ahhoz közeli gyerekek jelentkeznek oda. Persze a sok hozott pont mellé még jó központit is kell írni.
2021. szept. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
14-es, mégis miről beszélsz? Körzetes gimi? Nincs olyan. Gimnáziumba a tanulmányi átlag és a felvételi alapján kerülnek be a gyerekek, tehát igenis van tétje a nyolcadikos jegyeknek. Persze nem a világ vége, ha nem kerül be egy elitgimibe, csak egy technikumba, de azért ott nem nagyon készítik fel a gyerekeket az emelt szintű érettségire, ha esetleg mégis szeretne diplomát.
2021. szept. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!