Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ha nem tartjátok igazságosnak...

Ha nem tartjátok igazságosnak a tanár dolgozatjavítását, szóltok?

Figyelt kérdés
Elég sokat tanultunk itthon a gyerekkel, és rossz jegyet kapott. Bekértem a dolgozatot, és nem igazán értek egyet a pontozással. Pl. volt olyan, hogy tegye időrendi sorrendbe a dolgokat. A 2. helyre rossz dolgot illesztett be, és utána már jó a sorrend, de nyilván az összes számozás csúszott egyet hátrafelé, és hát így 0 pont. Sajnos már máskor is láttam, hogy a tanárnő nem igazán tudja, hogy hogyan kell pontozni. Pl. egy definíció 3 pontot ér, kihagy egy szót a gyerek belőle, és levont 2 pontot. Gyakorlatilag már kijelentette a gyerekem, hogy őt utálja ez a tanár, és minek tanuljon. Eléggé nehezen állom meg, de attól tartok, hogyha szólok csak rászáll.
2022. márc. 11. 18:29
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:

Ötödik osztályos. Mint mondtam én is tanár vagyok. A Dal fogalma: Epikai műfaj, egyszerű érzelmet, egyszerű formában fejez ki, jellemzője a zeneiség, a csengő-bongó rímek.

Ehelyett ezt írta le: epikai műfaj, egyszerű érzelmet, egyszerű formában fejez ki. 3-ból 1 pont.

Jó,igazatok van, valószínűleg nem fogok szólni neki. De minden dolgozatát átnézem a gyereknek, és katasztrófa.

A mesékből egyest kapott, mert nem írta oda, hogy a meséket témák szerint csoportosítjuk. Csak azt írta oda, hogy van tündérmese, állatmese, népmese, műmese. Elégtelen.

Vagy komoly módszertani gondok vannak a tanárnőnél, vagy egyszerűen utálja a gyerekemet. Eddig tűrtem, de most már nagyon gondolkodom, hogy mit kéne csinálom. Egyébként sni-s a gyerek, és igen, nem tud mindenre figyelni. De amikor hetekig készül egy dolgozatra, és elé vágja a nő azzal a megjegyzéssel, hogyha tanulnál, jobb jegyet is kaphattál volna, azért az nem valami pozitív dolog a részéről. És igen, bírálom, és elmondtam a gyerekemnek, hogy erről nem ő tehet. Tudom, hogy milyen nehéz a tanároknak, mert én is csináltam, s minden tiszteletem azé, aki ennyiért bevállalja. De attól, hogy tanár, még nem alap, hogy ő tökéletes, sőt!

Hát, most már szerintem bevágjuk a sarokba, aztán akkor is meglesz a kettes. Ennyit már elért a módszereivel. Menjen inkább sportoljon akkor, felesleges tanulnia ennél a tanárnál.

Én is gondolkodtam rajta, hogy kérünk plusz feladatot, de én már nem tudom motiválni a gyereket, már kijelentette, hogy úgyis hiába.

2022. márc. 11. 19:02
 12/45 anonim ***** válasza:
88%

Nem szólnék.


Azért szólnék, ha tévedett volna, vagyis egy feladatot pl. kifelejtett volna a javításnál, és annak a pontszáma nem lenne benne az összpontszámban, ami így nyilván alacsonyabb lenne.

Vagy ha a feladatokért adott pontszámokat rosszul adta volna össze.

Amit te írsz, az egy szubjektív dolog. Te emígy értékelnéd, ő meg amúgy értékeli. De - és ez nagyon fontos - AZ Ő DOLGA ELDÖNTENI hány pontot ér az a hibás feladat.

Nem vagyok tanár, de arra gondolok, hogy én se akarnám, hogy bejöjjön a munkahelyemre megmondani nekem, hogyan csináljam a munkámat. Ne akard te se megmondani neki. És a gyerekben is azt kéne tudatosítani, hogy nem muszáj egyetérteni az értékelési szempontjaival (annak logikájával), de tudomásul kell venni, hogy ezt ő dönti el.


Ettől függetlenül kérdezném: miért gondolja a gyereked, hogy őt utálja ez a tanár? Voltak összetűzései ezzel a tanárral? Konfliktus van köztük?

Tapasztalatom szerint, ha egy gyerek egyszerűen csak gyenge egy tárgyból, abból nincs konfliktus.


Egyébként hányadikas a gyereked? Az se mindegy, hogy elsős elemista vagy középiskolás.

2022. márc. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
66%

#12 vagyok.

Közben írtad, hogy ötödikes a gyereked és sni-s.


Nos, végigolvasva a további kommentjeidet, nekem nagyon nem tetszik a hozzáállásod.

Te gyakorlatilag megmondod, hogy a tanár rosszul csinálja a dolgát. Ez az egyik legrosszabb, amit a szülő tehet.

Ez a tanár valószínűleg eléggé maximalista, valószínűleg nagyon a tökéleteset várja el.

De te ilyeneket írtál:

"Vagy komoly módszertani gondok vannak a tanárnőnél, vagy egyszerűen utálja a gyerekemet."

"a tanárnő nem igazán tudja, hogy hogyan kell pontozni"

"Értem én, hogy ő a tanár, de azért nem lenne baj, ha gondolkodna is."


Ha ez van a fejedben ill. viselkedésedben, amikor a gyerek előtt ez a tanár szóba kerül, akkor nem csoda, hogy a gyereked se megfelelni akar a tanár mércéjének, hanem kijelenti, hogy őt utálja a tanár és ezért kapott rossz jegyet.

Teljes zsákutca, amiben jársz!

2022. márc. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 A kérdező kommentje:

Most írtam, hogy ötödikes. Amúgy utálja a gyereket. Én is látom. Múltkor bent volt az apja a suliban, más miatt, odarohant a férjemhez, elmondta neki a panaszait, a férjem csak ott állt, aztán a nő, mielőtt bármit tudott volna mondani, elrohant. Hát, akkor ezt sikerült átbeszélni.

Én nem mondom, hogy nincsenek dolgai a gyerekemnek. De nagyon rossz az osztály, sajnos. A fiúk közül még ő a legjobb, de sajnos megy a többiekkel. De nem pofára kéne osztályozni.

Én továbbra is azt tudom benne tudatosítani, hogy ő megtett mindent, és nem rajta múlt, hogy nem sikerült. A tanárnőnek meg nézze el, hogy problémái vannak.

2022. márc. 11. 19:19
 15/45 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem teljesen jól pontozott.A másiknál is kihagyta a rímeket,zeneiséget, 3- ból akkor mégis hány pontott kaphatott volna? Két fontos dolgot kihagyott
2022. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
82%
Neked vannak problémáid, nem a tanárnőnek. Elfogult vagy, és valószínűleg ordas nagy kamu, hogy tanár vagy.
2022. márc. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy érzem kérdező, hogy te ezt már eldöntötted, hogy a tanár nem ért a munkájához és pont a te gyerekedet utálja. Sajnos így hiába írja mindneki, hogy szerintünk nem volt igazságtalan, te csak kitartasz emellett. Te azt vàrtad, hogy mindenki veled értsen egyet és szidja a tanárt, most meg rosszul esik, hogy nem ez történt…
2022. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
58%
Ő az akinek múltkor a szépírása 4es lett és hogy létezik hogy a Jancsikának is 4es lett mikor szerinted ő csúnyábban ír és te sokat gyakoroltál vele?
2022. márc. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
25%

13#

Azért, aki végzett tanár, csak meg tudja ítélni a másik tanár munkáját, pláne ha az a szakja.

Meg azért az is tény, van sok nem tanárnak való egyén a pályán, akik rosszul is végzik a dolgukat.

2022. márc. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
79%
13. Megítélheti, de nem bírálhatja felül! Ha a pontozás konzekvens, minden gyerek munkájára egyforma javítási szabályt követ, akkor a pontozás igazságos. Tartalmi elemek hiányoztak a fogalmakból, persze, hogy kevés pontot adott. Sorrend hiba esetén a 0 pont is jogos.
2022. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!