Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hatosztályos gimnáziumba...

Hatosztályos gimnáziumba miért vinnéd gyermekedet?

Figyelt kérdés

Gyerek akarja vagy inkább te?

Mi az ok ami miatt váltani szeretnétek?


2022. aug. 10. 11:46
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

Kis településen élünk. Elég vacak itt már az oktatás színvonala, és a diákok is egyre szemtelenebbek. A húgom már rosszul érezte magát az osztályában, mert kitűnő tanuló, bántották érte lelkileg, megszégyenítették. A tanárok tehetetlenek voltak. Egy másik település gimnáziumában kezdte már a tavalyi tanévet 6osztályosban. Anyum is akarta és a húgom is. Szereti, nem cikizi senki, amiért tanul. Önállóságot tanul, minden nap buszozik. Jó döntés volt.

De itt nem volt másik suli, hogy átirassuk.

2022. aug. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
88%

Elsősorban magamról tudok nyilatkozni. Felső tagozatra utáltam már az általánost az idióta osztálytársakkal meg a kicsinyes tanárokkal. Nagyon nem találtam a helyem köztük. Elmentem 6 osztályosba, ahol mindenki normális volt, és a tanárok emberszámba vettek minket.

Idén a fiam is hatodikba megy, mondogatja a 6 osztályos gimit, ugyanemiatt. Sajnos a közelünkben nincs ilyen, sokat kéne utaznia minden nap, de ha ragaszkodik hozzá, én nem állok az útjába.

2022. aug. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
94%

Annak idején a szüleim úgy voltak vele, hogy hatodik osztály után kötelezően meg kell próbálnom megírni a felvételi vizsgát. Sajnos a felvételim elég jól sikerült, 100-ból 82 pontot értem el. Fel is vettek a megjelölt gimnáziumok egyikébe.

Hiába mondtam otthon a családomnak, hogy én maradni szeretnék az általános iskolámban, ez nem érdekelte őket. Átirattak gimnáziumba.

A megérzéseim beigazolódtak, ugyanis nekem a hat osztályos gimnázium egyáltalán nem jött be. Általános iskolában sokkal jobb volt az osztályközösség és a tanáraim is lelkiismeretesebbek voltak.

Annyira utáltam a gimnáziumot, ahová kerültem, hogy nyolcadik osztályban újra megírtam a felvételit. 85 ponttal fel is vettek egy másik gimibe, ami már sokkal jobb, mint az előző volt.

Az én esetemben nagyon rossz döntés volt hat osztályos gimnáziumba átmenni, de ha az általános iskolában rossz a tanítás színvonala, vagy pedig piszkálják az osztálytársai a tanulót, érdemes lehet elgondolkozni rajta. Viszont ha csak a szülők akarják az egészet, akkor nagyon rossz ötlet.

2022. aug. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi is az osztályközösség miatt fontolgattuk. De sajnos hiába volt a fiam alsóban kitűnő tanuló, 5.-ben már csak 4 mindenből, szóval mi maradunk.
2022. aug. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
18%
A középiskolai tanár sógornőm szerint a 6 osztályos gimnázium a legrosszabb konstrukció. A gyerekek még nem érettek az ottani sokkal magasabb követelményekhez az életkoruk miatt.
2022. aug. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
37%
Mindenkinek javaslom a 6 vagy 8 osztályos gimnáziumot. Ami az általános iskolák felső tagozatában zajlik, az minősíthetetlen. Tisztelet a kivételnek. Az ilyen gimikbe legalább olyan gyerekek járnak többségben, akik tudnak és akarnak is tanulni. Itt nem szégyen rendesen készülni órákra, nem strébereznek le érte, nem csodálkoznak azon sem, ha elolvasol egy könyvet. Nem járnak ide vagy ha mégis, akkor hamar kibuknak azok a gyerekek, akik szarnak az egészbe, csak az órát zavarják. A tananyag is logikusabban van összeállítva. Több idő van normálisan felkészülni az érettségire. Nem tart annyi ideig egy szintre hozni a gyerekek tudását.
2022. aug. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
42%

“A középiskolai tanár sógornőm szerint a 6 osztályos gimnázium a legrosszabb konstrukció. A gyerekek még nem érettek az ottani sokkal magasabb követelményekhez az életkoruk miatt.”


Ez ostobaság. Szerintem a legrosszabb a 8 általános + gimi. Mert mint többen is mondták és nem egyszer tapasztaltam, a felső tagozatok teli vannak olyan kölykökkel, akik megszólják a szorgalmasabbat. 6 - 8 osztályos gimist még nem hallottam azért cikizni, mert tanul, klasszikusokat olvas, stb.

2022. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
Ja és egyébként egy középiskolai tanár marhára érthet hozzá milyen egy 6-8 osztályos gimnázium
2022. aug. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
27%
8. Igen, mert ha gondolkodnál, rájönnél, hogy gimnáziumról van szó. Tanított ott és 8, valamint 4 osztályosban is, Nagyobb rálátása van, mint neked, aki számolni sem tudsz.
2022. aug. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Én leginkább az oktatás színvonala miatt gondolkodom ezen. Pl. most ötödik év végén nem kaptak kötelező olvasmányt, ezt nagyon furcsállom, de van még jó pár dolog, most nem sorolom fel.

Osztálytársait viszont szereti, nem bántják, vannak barátai. Tartok tőle, hogy nem akarna váltani. Nem fogom kényszeríteni, csak mindig bosszankodok, mikor látom, hogy megy itt a tanítás.

2022. aug. 10. 14:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!