Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért van egyben a 7. és a 8....

Miért van egyben a 7. és a 8. osztályos tankönyv?

Figyelt kérdés

7.-es a lányom. Tegnap megkapták a könyveket, és azt tapasztaltam, hogy kémiából, fizikából, földrajzból és biológiából egyben van a 7.-es és a 8.-os tananyag. Mindegyikből van könyv és munkafüzet is. Nade kérdem én: miért? Lemértem csak a könyveket, az 5 kiló, a füzetek nélkül, de az is van vagy 2, aztán az egy kilós táska, meg a kaja, kulacs, és egyebek. Tehát körül-belül 10 kilót cipelt a hátán a 38 kilós lánykám... De valaki magyarázza már el, hogy minek cipelje a 230 oldalas fizika könyvet, aminek a fele még nem is kell, illetve a marhanagy kémia könyvet, ami szintén nem könnyű. Az osztály nagyrészének tönkre is fog menni addigra, és akárhogy vigyáz rá a lányom, azért 2 év alatt az övé is valamennyire. Oké, értem, nem fog belehalni, de ma például alig bírt felkelni, mert mindemellé a 20 kilós padot is ő cipelte, és a válla azt mondja leszakad, a háta és a dereka is fájt, a lába meg kék-zöld lett a padtól. Egyébként egyedül jár, tehát ő cipeli ezt a rengeteg cuccot.


Szóval a kérdésem lényege: ki volt az az okos, aki kitalálta, hogy egyben legyen a kettő? Szerintetek is hülyeség? Igazából bármilyen véleménynek örülök ezzel kapcsolatosan.


Értelmes válaszokat várok.



2022. szept. 2. 20:03
A kérdező szavazást indított:
Szerintem is baromság.
Szerintem ez jó, mert... (Fejtsd ki kommentben kérlek!)
Fogalmam sincs a témáról, csak szavazni akarok.
31 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
78%
Sokkal praktikusabb. Felvételihez, záróvizsgához (van olyan általános, ahol van), évvégi dolgozatokhoz nagyon jól jön, hogy minden egyben van, nem kell 20 könyvet számon tartani. Ráadásul jobban ösztönzi a diákot az ismétlésre.
2022. szept. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Erre én is gondoltam, viszont év végén minden könyvet beszednek, és azt nem látjuk többet.
2022. szept. 2. 20:10
 3/27 anonim ***** válasza:
85%

Feltehetöen azért van egyben, mert a 8-os anyaghoz sokszor vissza kell keresni a 7-est, és a legtöbb gyerek addigra már rég eldobta volna azt, a szülö meg dühöngene, ha újra meg kellene vennie.

Mellesleg ha külön lenne a két könyv, nem fele lenne a súlya, mert a borító, irodalomjegyzék, tartalomjegyzék ugyanannyi egy könyvnél akkor is ha a tananyag két évre szól, söt még a külön-külön tananyag is több lenne, mert akkor a 8-osba rengeteg ismétlést be kellene venni.

2022. szept. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
76%

Egy 7-es lánynak azért a 10 kiló nem akkora súly, ami ártana neki, még akkor sem, ha 38 kiló összesen!

A padot cipelni, az tényleg nem az ö dolga, de azt meg szerintem nem kell minden nap, egyszeri alkalom lehetett!

2022. szept. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezekre nem emlékeztem. Rég volt már az általános. :D
2022. szept. 2. 20:16
 6/27 A kérdező kommentje:
4-es: Gerincferdülése van, és papírja is van róla, de a tanárok nem veszik figyelembe. A fiúk kijelentették, hogy nekik nincs kedvük, és összerakták őt a 40 kilós barátnőjével, aki szintén gerincferdüléses, hogy cipeljék a padot. Na mindegy, tegnap már kidühöngtem magam, nem fárasztok senki így este. :D
2022. szept. 2. 20:18
 7/27 anonim ***** válasza:
89%
A két évre szóló tankönyvet nyilván nem fogják beszedni a 7. osztály végén...
2022. szept. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Azt tudom nyilván, de 8. végén igen, tehát pl. 9.-ben már nem tud ismételni...
2022. szept. 2. 21:05
 9/27 anonim ***** válasza:
87%
Gondolom azért, mert ezeket kevés óraszámban tanulják és egybe szerkesztették a két évet.
2022. szept. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
88%
Ha olyan szakra megy tovább, ahová jól jönne ez a könyv később is,meg kell venni egy saját példányt. Az megmarad örökre,arra lehet vigyázni.
2022. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!