Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Azt lehet, hogy a felvételihez...

Azt lehet, hogy a felvételihez leadom a Btm-es papírt, de a jelentkezéshez nem?

Figyelt kérdés
A felvételin írásbeli jár rá plusz idő, viszont hallottam, hogy szóbelin van, hogy ezért pontozzák le a diákot. Emiatt direkt másik iskolában írná meg, mint ahová jelentkezik, ez járható út?
2023. jan. 5. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted nem ér össze a két szál?

Egyébként nem íratnám olyan helyre, ahol a BTMN miatt lepontozzák, mert ez azt jelenti, hogy fogalmuk sincs, hogy mit takar.

2023. jan. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy összeér-e, ezért kérdezem. A felvételit nem kell ugyanott megírni, ahova jelentkezik.

Persze alapvetően igazad van, de egy iskolában van 30 tanár, úgysem lesz olyan, ahol mindegyik megfelelően kezeli.

A lányomat be sem írattam egy olyan magánsuliba, ahol az igazgatóhelyettes közölte, hogy úgysem tudná elvégezni. (4,8 volt 8. év végén, szóval szerintem meg el tudná végezni.)

2023. jan. 6. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:

A BTM-es papírért jár például többletidő a felvételin?


A jelentkezéshez nem vagy köteles csatolni ezt a papírt. Ezért semmilyen hátrány nem fogja érni a közoktatásban elvileg.

2023. jan. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

BTM-hez akkor jár, ha rá van írva a szakvéleményre. Nekünk rá van írva.

Köszi szépen a választ.

2023. jan. 6. 20:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Járható, csak az a kérdéses, hogy érdemes-e felvetetni a gyereket egy olyan középiskolába, ahol ezért már a felvételin lepontozzák. Beiratkozáskor úgy is kiderül és kicsinálni utána is ki tudják, amire azért van esély, ha eleve olyan a hozzáállás.

Szerintem egyébként az se mindegy mi van a papíron. Mert egy tanulási problémás vagy lassabb gyereket lehet több helyen is szívesen fogadnak, egy idegbeteg viselkedni képtelent meg nem. Ez utóbbit meg is tudom érteni, egy kezelhetetlen vagy neveletlen gyerek képes szétverni az egész osztályt, kitenni meg nagyon nehéz és sokszor a normálisakat viszik el, hogy ne szívjanak tovább.

2023. jan. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos a legtöbb tanár meghallja, hogy papíros a gyerek, már hallani sem akar róla. Tavaly tapasztaltam, amikor a lányom tanult tovább.

Egyébként meg a legtöbb tanár nem is tud róla a suliban, annyira nem foglalkoznak vele.

2023. jan. 7. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!