Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szeptemberben kezdi a fiam az...

Szeptemberben kezdi a fiam az iskolát, mi alapján válasszak?

Figyelt kérdés
Akik már voltak ilyen helyzetben: iskolát, vagy tanítót választottatok? A településen 2 suli van, az egyik katolikus, a másik pedig állami. A katolikustól a hideg kiráz, viszont ott talán több délutáni program van. Az államiban vannak ugye azok, akiket a vallásos suli elutasít, tehát... Viszont az állami suliban nagyon jó tanítója lenne a gyerekemnek. Nem tudom eldönteni, hogy mi alapján mérlegeljek. Lenne tanácsotok?

2023. jan. 17. 18:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

1. szempont volt, hogy ne legyen egyházi

2. hogy a lakásunkhoz és a munkahelyünkhöz képest jó helyen legyen

3. hogy jó hírű, erős iskola legyen

4. angolos, de ne kéttannyelvű

5. iskolaotthonos legyen, ne napközis

6. a fentiek alapján kiválasztott iskolán belül választottunk tanítót, aki szeptemberre felmondott

2023. jan. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
93%

Akkor se vinnem katolikus suliba, ha maga a papa tanitana ott.


Engem “csak” hittanra jarattak a szuleim, de boven eleg trauma volt az is. Allandoan szorongtam gyerekkent, hogy pokolra jutok, kb akkor is, ha megmozdulok, meg en bunos vagyok, isten mindent lat, stb. Jo manapsag lehet nem ez megy, meg tanitotol fugg, de nekunk anno ez borzalom volt.


Szoval koszi, de en ezt nem akarnam a gyerekemnek. Meg a kotelezo templomot se, ha nem vagyok vallasos, akkor csak nyug az egesz.

2023. jan. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Csatlakozom, nem vinném egyházi suliba (pedig hiszek, járok templomba, olvasom rendszeresen a Bibliát). Államiban jó a tanító, akkor jó lesz. Majd az lesz nehéz, érdemes-e 6 osztályos gimibe íratni meg úgy egyáltalán, milyen legyen a középiskola.
2023. jan. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak egyházit ne!
2023. jan. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk vallásosak, szóval egyházit kizárnám. A tanító is kérdéses, mert bármikor felmondhat, kirúghatják, stb. A délutáni program is képlékeny, de ott csak a saját sulinkról tudok nyilatkozni.. Nálunk jelentkezett több szakkörre a lányom az 5 év alatt. Énekkarra tavaly óta jár, idén nem akart, de állítólag kötelező. ( kiderült, hogy nem, de az ötösért és a felelés alóli felmentésért mégis jár). Ment volna rajzra, németre, de egyik sem indult. 2 éve is ment volna németre, akkor is volt valami, ami miatt nem vitték ( vagy abbamaradt), matek szakkör szintén. Szóval ez is érdekes.


Mivel nálatok csak 2 suli van, így én az államiba vinném, aztán vagy 8 ,vagy 6 osztályos gimibe, ami már más kérdés.

2023. jan. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyházi iskolában lehet több a délutáni program ha az hittan és társai 🙄 Nálunk sajnos minden óvoda és iskola egyházi már. A baptisták mellett tettük le a foksunk mivel ott nem erőltetik a vallási nevelést. Délutáni programra meg én is el tudom vinni óvodától függetlenül.
2023. jan. 18. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha ne, vallásos se a gyerek, se a család, evidens az állami.
2023. jan. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Most érettségiző és elsős gimis gyerek anyukájaként az a tapasztalatom, hogy leginkább osztályközösséget kell/ lehet választani.

A tanító elmehet (a fiam nagy gonddal kiválasztott elsős tanítója 4 év helyett 4 hónapot tanította). Az iskolai programok kb mindegy.

Ne legyen túl messze és normális barátai legyenek. Egyre nagyobb lesz a kortársak szerepe a gyerek életébe. Egyáltalán nem mindegy kikkel barátkozik, kikkel van együtt napi 8 órát.

2023. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
8. Az osztály összetétele változhat, a barát elköltözhet, jöhet és lehet problémás gyerek, szóval az osztályközösség sem minden.
2023. jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
A lányom annó református ált. iskolába járt, ami a legjobb választás volt.16-17 fős osztály 2 remek tanító majd tanárok, jó hangulat, összetartó közösség.
2023. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!