Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit reagálnál arra, hogy " ne...

Mit reagálnál arra, hogy " ne bízd el magad, csak azért kitűnő, mert naponta tanulsz vele"?

Figyelt kérdés

A gyerekem hibátlan dolgozatok ír mindenből, most versenyre küldik, már töltött ki korábban ilyet, magától megcsinálja a korosztálya zrínyi feladatait például(fejben).


Igen, minden nap megírom vele a házit, átnézem jó-e, gyakorlunk szorzótáblát, ha azt veszik, de mindent mindig elsőre felfog, az írása gyönyörű és van, hogy pár hallás után visszamond egy verset, vagy mondjuk valamit elmagyarázok egyszer és megjegyzi és megérti, majd helyesen végrehajtja legközelebb(törtek, pedig csak másodikos, de már tud törttel műveleteket végezni, érdekli, nagyon gyors a felfogása, szereti az ilyesmit. Jó szolfézsból is, és szövegértésből, a diferje is magasan átlag feletti lett).


Jó nem zseni, de okosabb másoknál, és nem érzem, hogyha másik gyerekkel foglalkoznék naponta, akkor az is képes lenne minden dolgozatot hibátlanul megírni, megjegyezni mit hogyan írunk. Úgy érzem leszólta a gyerekem, hogy célzott rá, hogy nem túl okos, illetve csak miattam teljesít jól, mikor már kétévesen kirakózott 80 darabossal pár pillanat alatt kirakta. Nagyon frusztrál. Mit kellett volna reagálnom?


A "családunk barátja", évek óta ismeri a gyereket. Igen, tényleg nem tojom le, mint pl az ő rokonai meg ő a gyerekeket, illetve kivettem napköziből mert nem írták meg a leckét bent, hanem játszottak, de nekem okosabb gyerekem van, minden teszttel mérni lehet, csak nem olyan "professzor" típus, ezért nem látszik rajta. Nagyon zavar, hogy rossz véleménnyel van róla és már előre azon van, hogy biztos le fog égni a versenyen, mikor tök lelkes voltam, hogy a tanára nevezte.


2023. febr. 23. 18:45
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
81%

Én már most, ennyi ismeretség után beszólnék valamit legszívesebben csak ne kelljen a hülyeségedet hallgatni tovább.

Szerintem neki is elege lett belőled, gondolta megbánt és akkor nem kelle tovább hallgatnia a sületlenségeid. Mit csinálj a baráttal? Hagyd békén, szerintem nem fogsz neki hiányozni.

Ja és képzeld az én lányom az első pillanattól kezdve egyedül tanult, soha nem gyötörtem és egész végig kitűnő általánosban és versenyekre jár. Most 8. osztályos és itthon nem is kell tanulnia, így is kitűnő. Ez az átlag feletti, nem az akit órákat gyötörnek 2 . osztályban, és minden feladatot hibátlanra javitasz vele.

2023. febr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
95%
Én azt nem értem, ha ilyen ügyes, miért nem hagyod már egyedül tanulni? Gyermekpszichológusok is azt vallják, a gyereket önálló tanulásra kell biztatni. Mivel a te gyereked szorgalmas, talán ideje lenne elereszteni a kezét, nem gondolod?
2023. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Milyen meg nem valósult sikerélményedet próbálod a gyereken keresztül megélni?


Anyám művelte ezt a bátyámmal. Annyira belenevelte a tanulást, hogy színötösnek kell lennie, stb., hogy nem volt szociális élete. Minden a tanulásról szólt. Lassan 40, és a mai napig sincs élete, párkapcsolata. Mikor már egyedül tanult, képes volt éjfélig vagy tovább fennmaradni általános iskolásként is.

A leírásod teljesen anyámra emlékeztetsz. Szerencsére engem nem tudott betörni, maradtam átlagos, de van életem. A bátyám diplomás, de 0 szociális élete van, egy remete.

Most már anyám is látja, hiába lett diplomás a fia, boldogtalan ember lett. Bár szerintem ő sem fogja fel, hogy ebben mi volt az ő szerepe.

2023. febr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem troll.
2023. febr. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azt teheted, hogy tanácsként fogod fel, a barátod beszólását. Illetve nem érdemes előtte ezt a témát felhozni többet.


Amúgy lehet, hogy rosszul esett, nyilván minden anyukának rosszul esik, ha lehülyézik (leátlagosozzák) a gyerekét. Ha nem direkt csinálta, akkor elengedném, mindenkivel van, amikor valaki rosszul fejezi ki magát. Ha eltérő a világnézetetek, akkor csináld azt, amit a politikával, ne beszélj róla. Ha direkt beszólt, mert utál titeket, akkor szakítsd meg a kapcsolatot.


De amúgy jól mondják. Egy nagyon okos gyereket furcsa kivenni az napköziből, mert nem tudja megírni a házit.


A húgom sok mindenben jó, matekból viszont a bátyám volt jó. Ő bármilyen tanárnál mindig ötös volt (erős ötös). A húgom annyira volt jó matekból, amennyire jó tanárt kapott. Alsóban stabil 4-es volt matekból. Ötödik-hatodikban dicséretes ötös lett, mert nagyon jó volt a tanára. Hetedikben új tanáruk lett, majdnem megbukott. Akkor a szüleim beíratták matekra heti 1x1.5 órára. Egy év múlva az osztály legjobb matekosa volt jegyek alapján, a tanár egyedül őt javasolta matekversenyekre, “mert egy zseni”. Pedig “csak” annyi történt, hogy a többi gyerekkel ellentétben neki jó matektanára volt.


Nem állítom, hogy nem okosabb a gyereked, mint az átlag. Azt sem állítom, hogy nem lehet belőle sikeres személy (a húgom is phd-t, több cikke van, jól keres, iszonyú szorgalommal summa cum laude végezte el az orvosit, jelenleg is rengeteg statisztikán alapuló cikke jelenik meg, amikhez a matematikát szívósan végigpörgeti és a férje meg a bátyám segítségével megért), de nem kell olyan elvárásokat támasztani felé, amiket nem fog tudni megugrani, mert neki lesz rossz.

2023. febr. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
89%

Csak neked fontos, hogy OKOSABB a TÖBBINÉL! Te akarod is, hogy több legyen a gyereked, okosabb,jobb,menőbb stb..stb.

Mi a minap beszélgettünk párommal miután a gyerekünkről kiderült, hogy van gond...hogy alapvetően nekem tök mindegy minek tanul, ha abból meg tud élni ÉS mellett BOLDOG teljes életet él, akkor miattam simán lehetnek car jegyei is.

Én viszonylag jó tanuló voltam, de nekem le kellett ülni és magolni.Órákat gyakorolni.Az összes jó jegyemmel kitörölhetem a hátsóm, mert amiben dolgozom ott pont nem számítanak a törtek, vagy József Attila művei meg ilyenek.Sőt az sem hogy jártam szavalóversenyre meg énekkarba és versenyeztünk is szuper eredményeket elérve.


Arra neveld a gyereked ,hogy mikor felnő ebben a szar világban ember bírjon maradni és boldog teljes életet tudjon élni!

2023. febr. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%
Borzaszto a stilusod, nekem ez a 2 perc is eleg volt beloled, gondolom az ismerosodnek is, es le akar koptatni.
2023. febr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim válasza:
93%
Kész katasztrófa vagy már ne is haragudj :-D
2023. febr. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
94%
Hát, az enyém ezt együtt tanulás nélkül megldotta, na bumm. Mégse sztároltuk, mennyire különleges, mert ettől ugyan nem az.
2023. febr. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
95%

"Szerintem troll."

Bár az lenne, de rengeteg ilyen szülő van sajnos.

2023. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!