Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinél a gyerek Augusztus...

Akinél a gyerek Augusztus végén született, a gyerek 6 vagy 7 évesen kezdte a sulit?

Figyelt kérdés
Ugyebár hivatalosan a tanévkezdésre ha valaki hat éves, menni kell a suliba. De mi van, ha a tanévkezdésre csak 1 vagy pár napja 6 éves? Ti az oviban tartottátok még egy évig vagy ment 6 évesen? Nem voltak gondjai az iskolában?
2023. aug. 27. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk augusztus 23.-án született, 6 évesen ment suliba.

Nem volt semmi probléma. Ő volt a legkisebb, de csak ennyi.

2023. aug. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Ez azon múlik, hogy érett-e rá, nem azon, hogy 6 vagy 7 éves.
2023. aug. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Régebben nem úgy volt, hogy a május 31. előtt születettek mehettek "6 évesen" iskolába? Tehát augusztusi gyerek mindenképp 7 évesen kezdte?
2023. aug. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
3-as! A férjem is augusztus végén született (most 32 éves) ő is 6 évesen ment suliba.
2023. aug. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1, nagyon szépen köszönöm!


3, régen úgy volt, de voltak a 4-es férjéhez hasonló esetek, hogy lehetett kérni, hogy a gyerek korábban kezdje.


De, már nem tudom melyik évben hoztak egy törvényt, hogy akik augusztus 31-ig betöltik a hatot, menniük kell iskolába.


Erre volnék kíváncsi, hogy itt a szülők kérték-e hogy maradjon a gyerek az oviban vagy a gyerek elment hat évesen a suliba és ha elment, jelentett-e gondot, hogy ő csak pár napja hat éves és nem hónapok óta hat éves.

2023. aug. 27. 08:40
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Augusztus 30-i a lányom, 7 évesen kezdett, de ha lehetett volna, csak 8 évesen ment volna. Oxigénhiánnyal született, fejlesztésről fejlesztésre jártunk vele születésétől fogva, hogy megtanuljon járni, beszélni... Minden nehezen ment, nem volt érett 7 évesen se, kínkeserves volt az első év.

Ha érett lett volna? Én augusztus eleji vagyok és anno nem mehettem (1984-es vagyok), pedig azon túl, hogy nem voltam 120 cm 20 kg, semmi bajom nem volt. Anno bántott, hogy miért nem mehettem, öreg voltam az osztályban, bár magasságra a legkisebb.

2023. aug. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Szeptemberi gyerekem 7 évesen ment,most lesz harmadikos,nem bántam meg. Augusztusi pedig most kezdi 7 évesen az elsőt.
2023. aug. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a “nagyok” mindketten augusztusiak (8-a, 17-e), 2 év különbséggel.

A lányom kezdte 6 évesen már a sulit, a fiamat visszatartottuk (az óvoda szerint mehetett volna).

Nem bántuk meg.


A 3. gyerkőc még csak most kezdi a középsőt, ő májusi.

Ha meg tudjuk oldani, ő is 7 évesen fogja kezdeni a sulit.


Az ovik csak nagyon indokolt esetben tartják őket vissza. Ha augusztus 31-án tölti a 6-ot, akkor is ülhetne az iskolapadban másnap.

2023. aug. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Augusztus utolsó napjaiban született, visszatartottam.

Most kezdte 7 évesen. Minden szempontból a legjobb döntés volt.

2023. szept. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ugyanaz,mint a 9es.
2023. szept. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!