Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ausztriában tényleg színvonala...

Ausztriában tényleg színvonalasabb a közoktatás, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Több portál is írt arról még tavasszal, hogy Ausztriában nőtt az ország iskoláiban tanuló külföldi gyermekek száma. Ráadásul a legnagyobb mértékben a magyar diákok száma nőtt, ugyanis egy kisvárosnyi, több, mint 10 ezer magyar diák jár osztrák iskolákba.

2023. szept. 1. 18:55
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Igen, nem véletlen járatják oda a gyerekeiket, akik tehetik.
2023. szept. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 babyboom567 ***** válasza:
95%
Szerintem már Afrikában is színvonalasabb mint nálunk.
2023. szept. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1-es: Most az is kiderült, hogy az Ausztriával szomszédos Németország közoktatási intézményeiben körülbelül egy Eger népességével megegyező számú, 49 ezer magyar diák tanul.
2023. szept. 2. 04:50
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A kompetencia vizsgálatok szerint igen. Egyébként nekem az unokaöcsém és a húga odajárt évekig, mert ott laktak. Amióta hazaköltöztek (már rég bánták) a gyerekek megutálták az olvasást, pedig előtte szerettek. Matekból is előrébb voltak kint.
2023. szept. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp az.

Mi ugyan nem vállaltunk gyereket,de van középiskolai tanárnő a családban.

Amiket tőle hallok, azt a szintet Magyarország húsz év múlva fogja elérni.

Csak akkor már az is húsz éves lemaradást fog jelenteni.

2023. szept. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában minden színvonalasabb.


Én 10 éve élek itt kint, én szó szerint itt érzem itthon magam. És nem csak az anyagi dolgok miatt, nekem az totál másodlagos.

2023. szept. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy színvonalasabb, és nagyobb is a választék sulikból.

Plusz más szemléletű az oktatás, dolgozatot pl. csak negyedikben írnak először, akkor is csak a továbbtanulás miatt.

Van olyan ahol pl körben vannak elrendezve a padok stb.

2023. szept. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem ismerem mi megy Ausztriában, de ami nálunk megy, az kritikán aluli.

Ennél rosszabb szerintem nem lehetne már.

febr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!