Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Lehet belőle még másodikas...

Sankarea kérdése:

Lehet belőle még másodikas ebben a suliban vagy ,hogy ilyen rossz lett az "egyszerű" alap inkább vigyem másik iskolába?

Figyelt kérdés
Tanulási nehézséges gyermek mindenre megfelelt értékelést kapott,matekra jól megfeleltet. Ez elég gyenge lett ,rengeteg gyakorlás mellett úgy hogy ráadásul ismétel.Mivel most még csak a könnyű dolgokat vették,félő,hogy félévig csak romlik a helyzet,önmagához mérten sok a fejlődés viszont még mindig nagy a szakadék egy "normál" elsős és közte

#negyedéves értékelés
nov. 28. 09:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Megfelelt, tehat mehet tovább. Nem kell sehova atvinni, már ha kisegítő iskolára gondolsz. Halad, nem lesz kitűnő, de jól halad elore
nov. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen,kisegítőre gondoltam,nem is kell kitűnőnek lennie csak félek most sem fog sikerülni neki az első osztály ,de egymibe meg több sikerélménye lenne.
nov. 28. 09:40
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Te is tanulási nehézséggel élsz? Mert hogy egy értelmes mondatot se sikerült leírni...
nov. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Miert ne sikerülne? Megfelelt. Ennyi elég
nov. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tartom valószínűnek, hogy a kisegítőbe átvennék így. Megfelelt, fejlődik is magához képest. Szerintem ez a legjobb jelenleg a lehetőségekhez képest neki. A tanára mit mond, kéne aggódni?
nov. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Szépen a maga tempójában halad. Ha nagy gond lenne, jeleznék a pedagógusok. Egy iskolaváltás nagy trauma, amíg nincs rá szükség, addig nem javasolt. Mivel megfelelt az eddigi követelményeknek, nincs rá szükség és fokozatosan halad majd ő is a többiekkel remélhetőleg.
nov. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem beszéltem azóta a tanárral,ma reggel jött az értékelés,tele van matricákkal, úgyhogy eddig minden jónak tűnt,ez egy megfelelt értékelés: nyelvtan:A már megismert betűkről az ismeretei kevésbé biztosak,írásképe igényes,vonalvezetése írásmozgása biztos,írástempója lassú,másolás után döntően kevés hibával írt.
nov. 28. 10:01
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen jó értékelés. Tempó lassabb, de több olyan gyerek van, kissé bizonytalan a betűk terén, azt gyakoroljátok, hogy rögzüljön! Később így tud csak szavakat írni. Mert sajnos újabb és újabb betűket fognak tanulni. Kössétek a hívóképekhez, tudod emlékeztetni, hogy melyik betűt írja le, ha mondod a képet (nem tudom, miből tanulnak). A többi teljesen rendben van, másolni jól másol.
nov. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem aggódnék ennyire a helyedben. Ez egy teljesen átlagos értékelés, három hónapja jár iskolába a gyereked. A pedagógus szólt volna, ha vészesen el lenne maradva. Egyébként mostanság vannak a fogadóórák, menj el. Ha már volt, akkor kérj külön időpontot és beszéljetek személyesen.

Ekkora gyerekkel egyébként biztos, hogy együtt kell otthon gyakorolni, nem leteszem és majd megoldja. Nem sokat, de olvasásból biztosan kérték, hogy napi 5-10 percet pl. szánjatok rá. Kérheted a gyereket, hogy mutassa meg neked mit tud, mit tanultak. Legyen ez része a napi rutinnak. Tudom, mindenki fáradt, sok időt tölt az intézményben, de ennyi kell. Ebből te is láthatod a fejlődését vagy annak a hiányát.

Ez még egyáltalán nem az a szint, hogy kisegítőbe kellene vinni a gyereket ha nincs más, komolyabb gondja. Nem valószínű, hogy kitűnő lesz év végén, ennyi. A cél ne is ez legyen, hanem egy stabil alap. Félévkor ha nagyon nagy probléma, fognak szólni, esetleg év végén az évfolyam ismétlését javasolhatják. Ezt te is kérheted egyébként, nem bukást jelent. Előkészítő évnek számít ilyen esetben és nem kap bizonyítványt, csak törzslapot. De szerintem ettől nem kell tartani.


Az EGYMI sérült, tanulásban akadályozott, magatartásban kirívóan eltérő gyerekek iskolája, nem az átlagos képességűeké. Az nem elég indok, hogy ott sikerélménye lenne...

Egy tanító

nov. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy teljesen átlagos értékelés. Az, hogy nem mindig biztos benne 3hónap suli után, az semmi tragikusat jelent. Gyakoroljatok otthon olvasni meg írni, de eröltetni nem szabad (mert megutálja). Olvassa el a címkén mi van, segítsen bevásárlólistát írni stb. A tempó meg majd alakul (nyilván lassabb, ha még bizonytalanabb kicsit), az én fiam már ötödikes, mindig kicsit lassabb volt a munkatempója, mint az osztály átlagé, most kezdi őket beérni. 4-5 tanuló, oké, csúszott már be neki 3-as is, de kijavította, az átlaga mindenből eléri a 4-est, van amiből meg az 5-öst is.
nov. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!