Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Maradjon a jelenlegi iskolában...

Maradjon a jelenlegi iskolában vagy menjen erősebbe?

Figyelt kérdés
Szerintetek mi a fontosabb, hogy a gyerek (12) átmenjen egy erősebb iskolába ahol van lehetősége fejlődni, mert nem osztályelső lesz és van húzó erő vagy maradjon a mostani iskolájában, ahol jól érzi magát, barátai vannak stb. viszont nem annyira jó az oktatás és tovább tanulás szempontjából nem annyira előnyös. Felvették egy jó suliba, de meggondolta magát, maradni szeretne, én meg nem tudom mivel teszek neki jót. Ha átmegy az új iskolába 1-2 hétig rossz lesz neki, de egy idő után szerintem megszokja. A régi osztálytársakkal lehet tartani a kapcsolatot, bár úgy már nem ugyanaz, mintha naponta találkoznak. Volt már valaki ilyen helyzetben? Nem szeretném, hogy "lelkibeteg" legyen a gyerekem.

2013. jún. 5. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden gyerek aki 8 vagy 6 osztályos gimibe felveszik ugyan ebben a helyzetben van, volt és lesz.

Gondolom azért felvételizett oda mert ö is akarta, együtt döntöttétek el, és örömmel ment felvételizni.

Most ott van, hogy felvették, realizálodott a helyzet, már nem csak álom, hanem valóság. Fél az ismeretlentöl, nem tudja hova fog kerülni, nem ismer senkit sem. Most kapaszkodik, mondja, hogy ott barátok (pedig lehet a tó fenekére küldené öket, mert nem is igazi barátok), meg nem akar menni, pedig csak fél, meg van riadva. Majd ha jövöre elkezdödik az iskola a régiben, meg ott fog állni, mikor kisebb össze rezdülések lesznek, hogy de marha volt, hogy nem ment, itt sem olyan rózsás a helyzet...

Ha átmegy akkor meg ha ott lesz nem túl rózsás a helyzet akkor majd arra fogja mert a régiben bezzeg jobb lett volna.


Szerintem ha együtt kezdtétek el a felvételizést, akkor ö is akarta, akkor most már nincs vissza út és menjen át a másik iskolába.

Tudasd vele, hogy megérted félemeit, hogy tényleg ijesztö új osztélyt kezdeni (de ezt 2 év múlva mindenképpen kellene), de együtt indultatok el, ö is ugyan úgy akarta, akkor most már ki kell tartania.

Biztosítsd, ha az elsö félév után nagyon szörnyü lesz, vagy nagyon nehéz, akkor vissza mehet a régi iskolájába (mert tuti lehet ezt is), de ha bele kezdtetek akkor tovább. Mond el neki, hogy azért vették fel mert a sok sok jelentkezöböl úgy érezték, hogy ö megállja a helyét ott, és abba az osztályba való.

2013. jún. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hű, de ismerős helyzet...

Mi nem akartuk elvinni kisgimisnek, de a barátnője egyedül nem volt hajlandó felvételizni, hát a felvételi napján bekönyörögtük, hadd írja meg ő is, és őt felvették, a barátnőt meg nem.

Na, ott jött a dilemma, vigyük, ne vigyük.

Mi végül elvittük, és jól tettük, a sulijában a felső tagozat rém gyatra, nyolcadikból senki nem kerül be abba a gimibe, ahova a lányom jár.

Nem lett lelkibeteg, sőt, magamra visszagondolva nekem nagyobb törést okozott nyolcadik után elszakadni a barátnőktől, mint neki 10 évesen (ő nyolcoszt gimibe ment át).

A családban és barátok között is azt látom, hogy a korábban 6 és 8 évfolyamos gimibe járó gyerekeik baráti körében sokkal több iskolai barát van, mint a 4 osztályos középiskolások között...

Én pl a sima középsuli első két évében inkább az áltsulis barátokkal tartottam kapcsolatot, azok szépen eltűntek harmadikra, két év meg kevés volt utána igazi, mély, tartós barátság kiépítésre...

Arról nem is beszélve, hogy ekkora gyereknek kell a szülőn kívül is példakép, a lányomat nyolc évig ugyanazok a pedagógusok veszik körül, nyilván más ez, mint ha 4 évente változnának..

Sok sikert a döntéshez :)

2013. jún. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Én pont így volt mikor a 6-ot befejeztem, anyámék átvittek egy erősebb suliba, pedig imádtam azt ahova járok, mainapig nem tudtam ezt nekik igazán megbocsájtani, nem tudtam a másikba beilleszkedni, mert nem akartam a régit szerettem.
2013. jún. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
Ha osztályelső, akkor két év múlva sem lesz gond a felvételivel. Ha szeretne, én hagynám, hogy maradjon.
2013. jún. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pontosítok még annyival, hogy a 3. hely ahova felvették a mostani sulijának a 6 osztályos gimije, ahová az osztály nagy részét átvették. Tehát nem 8.-ig maradna. Az ált. iskola nagyon jó volt viszont a gimi színvonala már nem annyira. Felveszik az itt érettségizőket is főiskolára, egyetemre, de elvégezni viszont már nem mindenki tudja. Ezért gondoltunk erősebb sulira, hogy nem legyen szenvedés majd később. Kérdés megéri-e?
2013. jún. 5. 14:59
 6/6 anonim ***** válasza:
3as vok, az én sulim is ilyen volt, hogy ott érettségizhettem volna. A fősuli bírása nem ettől függ hidd el.
2013. jún. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!