Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A fiam 7 éves és most kezdtük...

Edit07 kérdése:

A fiam 7 éves és most kezdtük az első osztályt. Sohasem volt a nyugalom mintaképe viszont mostanra teljesen elviselhetetlen lett a helyzet. Nagyon sok a panasz rá. Mit csináljak, hogy rávegyem, hogy rendesen viselkedjen?

Figyelt kérdés

2013. szept. 13. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Otthon jól viselkedik vagy otthon is problémás? Mi a panasz rá, mert nem mindegy. Beszél, piszkálódik, verekszik, mászkál? Mit csinál, ami miatt panasz van rá?
2013. szept. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Jutalmazás. Mi jártunk emiatt nevelesi tanacsadoba es ott a pszichológus ezt tanácsolta, be is vált. Volt egy pici naptarunk, ahova a tanítók beírták, hogy jo volt a gyerek, vagy sem. Ha jo volt, akkor matrica került a naptárba, ha rossz, semmi. 3 matricát tudott gyűjteni naponta. Ha megvolt mindhárom, kapott valamit: pici csokit, apró játékot, kedvenc sütit, stb. Ha megvolt a heti 12, akkor nagyobb ajándékot kapott, ami lehetett egy otthoni mozi délután, meki, jatek, akármi. Par het utan nem volt gond a gyerekkel.
2013. szept. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Igen, csak ennek lehetnek hátulütői is. Nem minden gyerek egyforma, nálunk pl. ez nem vált be.

Ha saját vagy más hibájából nem jött össze a pirospont, matrica stb., akkor elkeseredett és nem érdekelte.

Édesség bármilyen formájával jutalmazni pedig nem a legjobb ötlet, mert már most kiskorában beleég a rossz minta a gyerek tudatába. És ha utána egyre nagyobb ajándékot adsz, akkor hol van egyszercsak a megállj? Netán pénztárcafüggő is a dolog.

Szerintem a szimpla dícséret (megérdemelt esetben), szeretet, simogatás, őszinte öröm a sikereknél, bíztatás, egy jutalom, ami nem feltétlenül tárgy, hanem egy közös délután többet ér és nagyobb emlék. Nemcsak heteket-hónapokat kell kibekkelni egy gyereknél, hanem egész életen át lesznek nehéz korszakok, amiket át kell majd vészelni. Egy biztos háttér, tudatos és következetes szülővel többet ér.

2013. szept. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell édesség, utolsó. Lehet bármi apróság, amit szeret a gyerek, akar gyümölcs is, matrica is, bármi. Max 100 forintos tétel volt naponta, de volt olyan is, hogy nem kert semmit, csak egy ora közös kezmuveskedest. A nagyobb ajandek a het végen sem jelentett többezres dolgot. Nehány honap utan pedig megszűntek a napi ajándékok. Mar az elején is tudta, hogy igy lesz, hogy ez csak segítség, hogy "megjavuljon". Persze, penz kérdése is volt, de ennyit ra tudtam áldozni. Nekem megérte.
2013. szept. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 klopusz ***** válasza:
100%

Tényleg fontos, hogy mi a panasz?

Ha agresszív lett, akkor pszichológiai oka is lehet (feszült, nem érzi jól magát az osztályban/tanítóval).

Ha "csak" beszél órán, forgolódik, akkor abban a tanár is hunyó. Nálunk is ez volt elsőben. Mondta az osztályfőnök, hogy a gyerek mocorog, mint a sajtkukac és nem áll be a szája, ezzel zavarja a többieket. Én meg csak feltettem neki a kérdést: "Most én magyarázzam el, hogy a gyerek unatkozik? Adjon neki külön feladatokat!" Ez mondjuk bejött, mert amíg az osztály nagyrésze 10-15 percet szöszölt egy feladattal, a fiam 5 perc alatt megcsinálta. Kapott pluszfeladatot, el is múlt a probléma.

2013. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

A fiammal sok probléma van. Az oviban nem voltak ilyen jellegűek. Nem mondom,hogy angyal,de ez már sok.Forgolódik órán, nem hallgat sokszor a tanárra.Csütörtökön már verekedett is.Nem szokott ilyeneket csinálni,nem értem mi van vele.

Egy példa: tanár bemegy a terembe. Mondja, hogy "Osztály vigyázz".Az én fiam egy másik kisfiúval sakkozik, nem állnak fel, nem is reagálnak amit mond a tanár.

2013. szept. 14. 19:18
 7/10 A kérdező kommentje:
A jutalmazást is próbálgatom... nem sok sikerrel... Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Félek, hogy kifogják közösíteni. Nem ő a legrosszabb az osztályban... ezt a tanár néni is meg mondta. Én szeretném ha jó tanuló lenne, és nem lenne rá ennyi panasz. A nevelési tanácsadáson már én is gondolkoztam.
2013. szept. 14. 19:21
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valami sport?
2013. szept. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Komolyan beszélgess el a gyerekkel! Tudom, hogy még kicsi, de akkoris meg kell értenie, hogy vannak alap dolgok, amiket be kell tartani. Pl "osztály vigyázz" nélkül el se tudom képzelni egy tanóra kezdetét. Mondd neki, hogy legyen jó kisfiú. Vagy esetleg meg is kérdezhetnéd, hogy mi a baj. És akkor hát ha nagyon nem akarja, hát sztem ilyennél még talán mehet a megvesztegetés... De várjunk, nem jó ötlet... Arra gondoltam, hogy vagy csoki, v elmentek egy játékboltba, és bizonyos összegen belül választhat valamit, de az nem jó, több okból sem; mert akkor pl ha vmi drágább nagyon megtetszik neki, meg akkor mégrosszabb lesz a manócska, merthogy rájön, hogyha rossz, és akkor esetleg csak megígéri, hogy jó lesz, akkor mindig kap valamit, so tényleg ,csak amikor már jó volt, akkor kéne adni neki valami apróságot. Meg foglalkozz vele talán többet, beszélgessetek, hátha azt igényli, és hogy rossz, azzal akarja felhívni magára a figyelmet, hogy " Helló, én is ittvagyok!" Társasozhattok is esetleg, meg hát nemtom, itten régen volt nálunk jóéjt-puszi:) Esetleg ,de hát nemtom:):):)
2013. szept. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Minden este meseolvasás van lefekvésnél. Társasozni kb minden második nap szoktunk. Hetente 2-3 * sportol. Minden nap elbeszélgetek vele arról, hogy mi lehet a baj. Hogyan kellene viselkednie és ezt hogyan tudjuk elérni. Minden nap iskola után játszunk (pláne ha jó volt) Kiiktattuk a számítógépet és az agresszívabb meséket, filmeket, játékokat.

Fizikailag is más téren is nagyon kimerítő... de nagyon igyekszem. Emellett dolgozom és ott van még a másik gyerkőc is... Nem egyszerű. Tudom senkinek sem az manapság...de tényleg nagyon igyekszem, hogy rendes embert neveljek belőle.

:)

2013. szept. 14. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!