Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 12-ES számrendszerrel kell...

12-ES számrendszerrel kell tisztában lennie, összeadni-kivonni.6. -éves korára, most nagy csoportos. Tippek? Módszerek?

Figyelt kérdés

2013. okt. 16. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ez mindenhol elvárás? Akkor mit csinálnak elsőben? Deriválnak? ^^
2013. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

12-es számrendszer??? Nem 10-es számrendszer 12-es számkör?


Egyébként a nagycsoport végére "kell" ennyi, nem most októberben, ne aggódj annyira! A mindennapi tevékenységek során gyakoroltasd, pl. gesztenyegyűjtés közben/után számlálgassatok, mennyi fér el a tálkában, mennyi marad a kezünkben, melyik a több, mennyivel, stb. De rántottakészítéshez is előkészítheti a tojást, mennyit ütöttünk eddig fel, mennyi maradt, stb. Most kb. hányas számkörben számol?

2013. okt. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Számlálni jó ha tud tízig, de ez nem azt jelenti, hogy az 5+3-ra rávágja az eredményt, hanem hogy megszámlál bármit, és a végén tudja, hogy ha 9-ig sorolta a számokat, akkor a mennyi ez? kérdésre 9 a válasz.

Műveletet végezni 6 esetleg 8 körében kell, ESZKÖZZEL. Tehát vegyél 4 pálcikát. Most legyen belőle 6. Menyit raktál hozzá? és hasonlók.

Ismerni kell a több, kevesebb, ugyanannyi fogalmakat, de már a "mennyivel több?" kérdésre nem kell tudni felelni. Én azért meg szoktam mutatni a nagycsoportosaimnak, hogy ha párba állítunk két mennyiséget, pl. ki hány kártyát nyert, akkor hol látjuk, hogy mennyivel több az egyik kupac, vagy mennyivel magasabb az egyik torony a másiknál és hasonlók.

Aki ezeket tudja, mehet iskolába, ami a matematikát illeti.

2013. okt. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én igazán nem akarok kötözködni, de 5+3 nem 8?
2016. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!