Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülők! Miért akartok sokan...

Szülők! Miért akartok sokan kockát csináltatni a gyermeketekből?

Figyelt kérdés

Én egy tipikus olyan iskolába járok, ahol megfosztják az embert a kör alakú szabados gondolkodásától és bekockásítják. Makacs személyiségemnek köszönhetően én nem hagytam magam mások által megformálni, ez meg is látszik a külsőmön. Nem vagyok extrém, de az embereknek gyorsan feltűnök. Sokan panaszolják el nekem, hogy ők is szeretnének úgy kiszabadulni ebből a kockabörtönből, mint én testileg és lelkileg is, de ha ki akarják fejezni a személyiségüket máris rengeteg rosszindulatú visszajelzést kapnak. És ezt nem úgy értem, hogy azzal akarják kifejezni magukat, hogy teleszúratják meg varratják magukat. Leginkább az itt a lényeg, hogy nem mernek úgy kinézni és viselkedni, ahogy igazából szeretnének. Szó sincs arról, hogy az ilyenek olyan extrém esetekké válnak, akik detoxba kerülnek vagy mindenkivel lefekszenek. Én érdekes erkölcsi nézeteket vallok, az igaz, de nem vetnek meg érte, mert nekem érthető. Sokan szeretik bennem, hogy közvetlen vagyok. Ez kicsit a származásomból is adódik, ahonnan jövök nagyon közvetlen a nép.

Miért szeretnétek, hogy átlag ember legyen a gyereketekből? Persze, az ember mindig egy a sok közül, de van külömbség egy a sok közül és egy a rengeteg közül között. Szerintem nagyon jó dolog felszabadult személyiségnek lenni, olyan felpörgöttnek, nyitottnak, hogy gyakran megkérddzik részeg vagyok-e, pedig nem iszom, mert képes vagyok ugyanabba az állapotba kerülni, mint egy részeg, csak pia nélkül. Ezt azért kérdezem mellesleg, mert elég elit gimnáziumba járok (sajnos) és itt van kisgimi, én is oda mentem, itt csak azt értékelik, ha az ember be tudja seggelni a tanultakat, az, hogy ha valami nem tudományos dologban tűnik ki a legtöbb tanárt hidegen hagyja, persze van néhány, akik nem ilyenek, de 50-ből 3 az kevés, csak az a 3 tanár jó emberileg is. Teljesen megvetnek, mert máshova mennék, mert rám pocsékoltak ebből az elit képzésből

egy helyet. De boldogabb vagyok a többieknél, remélem kiszabadulok innen. Egy olyan középiskolát néztem ki magamnak, ahol értékelik az embert és emberileg nagyon sok jó tanárt ismertem meg (beálltak hozzánk beszélgetni), így nem értem, hogy miért népszerűbbek a rideg, kockagyár iskolák.

Remélem érthető a kérdés, tudom, kicsit zavaros, ezek a gondolatok régóta bennem vannak, ha mégsem érthető, akkor a kérdés lényege kb ez: Mi visz rá sok szülőt, hogy olyan iskolába vigye a gyermekét, ahol elnyomják és átformálják a személyiségét?


2014. febr. 2. 08:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%

Vannak olyan gyerekek akiket nem lehet egy laza suliba betenni mert csak aroktakarito lesz belole!

Szerintem igy elsore Te is ellustulnal es nem veletlen a szigori es nagy elvarasu iskola!

Ahol szigor van azt ne altalanosiTsd kockagyarnak :)

Laza az erkolcsod, Nekem is az volt... Tarsadalmunk hozza... Regen a szalmabalakban ugraltak szomszed pistaval nagyanyaink es titkoltak, regen is bas.ztak orrba szajba es most is! Nekem ugyanolyan erteku a hazassag mint egy elettarsi kapcsolat, pedig 30 eve hajuk hullott volna az embereknek.


Ha mondjuk enekbol vagy rajzbol tunsz ki az Nekem se lenne extra tanarkent! :)

Szepen rajzolsz, mint 10bol4 ember, de megelni nem valoszinu hogy fogsz belole! En se ebbol elek :)

En is kicsit mas vagyok/voltam kicsit elvont kicsit "mas"...

Van egy Fiam es probalom Neki a kozeputat megtalalni arra terelgetni! Ne legyen "kocka" de ne is legYen hebrencs semmijen ember! Azzal egyutt, hogy bankszamlat nyitottunk Neki mert olyan NINCS hogy csak egy erettsegivel vagy technikummal fog rendelkezni...! Kitaposunk belole egy felsoszintu iskolat mindenkepp, es ha ezeket megtette es elerte amit kell es akart akkor elhet a hobbijanak vagy a hobbijabol mar!

Minden szulo a legjobbat akarja a gyerekenek! Es egy fiu gyerek mas :) o egy csaladot kell eltartson, mig egy lusta semmire valo nonek csak ki kell nezni valahogy es csak beleulni a joba... Mi az apjaval "ket kezi munkasok" vagyunk, mindenbol penzt csinalunk minusszal sose szallunk ki semmibol! De nekunk csak akkor van sok penzunk, ha sokat dolgozunk, ha olyan dolgokat vallalunk amire mas csak pislog meg , mi mar reg megcsinaltuk:)

Mig ha eszem lett volna es sebesz leszek akkor mara mar milliokat keresnek mert csak plasztikaznek havi 2-3 alkalommal...

Vagy Parom ha muszaki foiskolat vegez es mernok lesz O ugyanigy...

Nekem tobb szakmam van, Parom meg nagyon jo szakember aki sok nyelven beszel... A gyerekunknek nem szanok ilyen eletet :) jobbat szeretnek Neki!

2014. febr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Kedves kérdező! Melyik iskolát ajánlod, ahol szerinted nem formálják át a gyerekek személyiségét, de megtanul mindent amire a későbbiekben szüksége lesz? Még csak másfél éves a fiam, de biztos hogy elvégez egy jó egyetemet, ez alá nem adjuk. Ha ez megvan, felőlem festegethet eufóriában, ha meg tud élni belőle. De hogy csak azért hagyjam nem tanulni, "önmegvalósítani" hogy később ne legyen pénze semmire, és csak panaszkodjon hogy milyen kevés a fizu, na azt nem. A gimit én is utáltam, sőt az egyetemet is, de ha önmegvalósítani szeretnél, akkor ott van a helyed. Csak addig el is kell jutni. Ott még ösztöndíjat is kapsz érte, van ahol nem is keveset. Nálunk sokan már általános iskolában is úgy gondolták hogy nem "kockulnak" a többiekkel, páran börtönben ülnek, egy öngyilkos lett mert nem tudta a családját sem eltartani, nem volt munkája (2 gyereke és az asszony azóta éhezik). A tanulás csak pár év, az igazi élet utána kezdődik, ne most cseszd el.
2014. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Én biztosan elmegyek innen, mert a jól fizető állások közül egyik sem érdekel és én azzal szeretnék foglalkozni, amiben tehetséges vagyok és szeretem is. Sose lennék a pénz miatt pl orvos. A szüleim ebben támogatnak is. Örülnek, hogy nem hagyom magam átformálni mások által. Ezzel a sulival rosszul fogalmaztam, hogy mi a legnagyobb baj. Szóval csak azzal foglalkoznak pl matekon, akinek megy az anyag, nem erőltetik meg magukat, hogy többször elmagyarázzák, pedig lenne hozzá jogunk, hiszen 8. osztályba járunk és rengeteg olyat tanulunk, amiket mások 10-ben.
2014. febr. 2. 18:49
 4/18 anonim ***** válasza:
20%

:) lazado kor... Szep is az...

"Mindegy" mit akarsz... Egyszer munkaba allsz es ott a fonok hamar leveri a paraszt lazadast...

Legyen eszed, tanulj, hogy a magad laban allhass!

En hasonlo lehettem gyerekkent, mint Te es felnottkent is ketszer voltam alkalmazott! Egyszer kemeny 4 ora erejeig aztan meg 1 hetig a masodikon mar ugattam es felmondtam... :)

Nekem mindegy mit csinalsz, nem az en gyerekem vagy... Ha aluljaroba kerulsz rajzolgatni, Neked ugyanugy nem adok majd penzt mint a tobbinek! A sulidrol Te nem donthetsz... A szuleid 18 eves korodig dontenek helyetted! Ha megbosszulod bukassal vagy kirugassal, hidd el nem ok fogjak banni! :)

Okos legyel mert hulyebol sok van!

2014. febr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Vannak korrepetelasok ahol a gyereket felzarkoztatjak...

Hidd el a tanar se ismetelhet folyton! Neki hatalmas anyagot kell idore leadni amit ha figyelsz es kerdezel es atlatod menni fog, ha nem akkor meg mesz korepre!

Ot megrojak ha nem adja le! O egy eves tantervet kell teljesitsen... Ez van...

Mi ha szoltunk a matektanarnak, hogy nem ertjuk azt mondta nem gond! Jovore ugyanugy elmondja ha megbuktunk! Nincs ido... Sok az anyag es keves a suli ido! De ugyanez igaz a magyarra a torire az irodalomra stb!

2014. febr. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö

Most még lázadhatsz de egy idő után rájösz hogy ha nem valami normális szakmát tanulsz amivel pénzt is kereshetsz akor nem leszel más mint munkanélküli ,nem hiném hogy egy 2-3 ra ne tudnád a matekot ,vagy bármilyen tantárgyat nem az a lényeg hogy szín ötös légy .

2014. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én egy nagyon jó képességű ember vagyok, nem hiába vettek fel kockaképzőbe, de inkább valami fodrászatot csinálnék, amiből nehezebb megélni de nagyon izgalmasnak tartom az ilyesmiket. Minden ami szalonban van, pl tetoválás, műkörömépítés vagy fodrászat. Ezeket élvezem. Ezt a nem magyarázósat másokra értettem, sokan le vannak maradva, nem mondom, hogy én nem, de mindenből összehozok tanulás nélkül egy hármast, pedig nyolcadikosok vagyunk és matekból pl tanulunk tizedikes anyagot is.
2014. febr. 3. 21:57
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

En fodrasz vagyok!

Nagyon jo valasztas, ha a szuleiddel kibirod fizettetni! Nekem mesterfodrasz keze alatt 300.000/ev volt a tanittatasi dijjam! Amit csak a mesternek fizettek ki!

42en indultunk 11.ben mikor mar szakma oktatas van, 12.ben 24en vizsgaztunk le, es 8an dolgoztunk a szakmaban (a tobbi bukott, allergias vagy ekcemas lett es a suli orvos tiltotta el a szakmatol)! Nalunk hatalmas a lemorzsolodas! Ha nem vagy jo nem kellesz sehova!

Az emberek anyagi helyzete miatt hatalmasat nem robbantanal most! Nekem fix vendegkorom van, azert, hogy megmaradjanak tudtam, hogy az araimat lejjebb kell vinnem... Ami eddig 5000 volt most 3500... Igy kellett dontsek, hogy vendeget ne veszitsek!

Most a legnagyobb butasag fodrasznak tanulni! Mikor en sulis voltam azt mondtak kepzetlenek a fodraszok! A 2evet 3 ra emeltek fel, hogy jol kepzett szakemberek legyenek (es egy ev csuszassal keruljenek ki fodraszok!)

Na most a fodraszok tanulnak masszazst kozmetikat mukormozest es termeszetesen a fodraszatot... Magyarul fel ev jut egy szakmara tisztessegesen :)

Beszeltuk a mesterrel, hogy nekunk ez csak jo! Ha eddig kepzetlenek voltak es nalumk a 42-bol 8 tud dolgozni mert jok akkor most milyen lesz a rosta?

1-2 lesz jo szakember csak!

Nekem ez nagyon jo! Az allam szuri a konkurenciat nekem! :)

Kosd fel a gatyat es nagyon profi mestert keress! De a hajast zsidrot wella nagykovetseget stb felejtsd el! Amelyik osztalytarsam oda jart nem fodrasz! Az egyik kocsmaban pultos, a masik recepcios a harmadik meg angliaban pizzafutar! Nem rossz szandekkal mondom! Ha lehet inkabb egy videki profi fodrasz melle allj be akinek nagy a vendegkore!

De kormozesben masszazsban ne is gondolkozz! Halott szakma... Hazhoz jaros mutyikolos lehetsz Te is... Kozmetika es tetovalas tokeletes meg!

2014. febr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon is magyarnak tűnsz. Gondolom maximum félig lehetsz más nemzetiségű, és csak az őseid származnak onnan.
2014. febr. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A szüleim sem magyarok és pár évet kinn éltünk.
2014. febr. 7. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!