Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szerintetek általános iskola...

Szerintetek általános iskola 1. osztályában dolgozatnál hány százaléknál húzzák meg a ponthatárokat?

Figyelt kérdés

Tehát hány százaléktól 5-ös egy dolgozat, hány százaléktól 4-es. Nálatok ez hogy van? Van erre központi szabályozás, vagy az iskola vagy a pedagógus döntheti-e ezt el


78 % ? 1 vagy 2 ?


2014. nov. 20. 12:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%
:-O Jesszusom, komolyan 1. osztályban százalékra és számokra megy az osztályzás? 6-7 éves gyerekekről beszélünk, ugye? (Bocsánat, én az ovis részben beszélgetek épp alternatív iskolákról, ez csak megerősít benne, hogy ez nem normális rendszer.)
2014. nov. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Anyum pedagógus, ők első osztályban nem értékelnek ilyen formában, de ha jól tudom, akkor harmadikig sem.
2014. nov. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
1. osztályban van egyáltalán osztályozás? Lehet én tudom rosszul, de úgy rémlik, csak tájékoztató füzet van, és szöveges értékelés.
2014. nov. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk szöveges értékelést kaptak a gyerekek első-második osztályban.
2014. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Egyébként a 78% érettségin is erős négyes...emelt szinten pedig ötös.
2014. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elsőben szöveges értékelés volt, nem volt osztályzás. Most másodikos a lányom 90-100 % ötös, 75-89 % 4-es, lentebb nem tudom, olyannal még nem találkoztam a tájékoztatóban. A 78% semmiképp nem 1-es, vagy 2-es.
2014. nov. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem amíg a gyerek nem tud százalékot számolni, addig ne értékeljék százalékban.


Ebben a korban az írásos értékelés sokkal hatásosabb, hiszen a szülő többet tud úgy segíteni, ha az van ott:

"Bécike felcseréli a D és B betűt, az S-t pedig tükrözi" mintha a tanár adna neki egy hármast vagy XY%-ot.


A gyerek meg kapjon pl. mosolygós matricákat a jól végzett feladatra, ez sokkal inkább motiválja mint a az a szám amit nem tud értelmezni.

2014. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Hetes, teljesen igazad van, de most kérdeztem anyumat, ők nem is használnak mást ezeken túl harmadikig. Százalékokat utána sem, csak felsőben.
2014. nov. 21. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%
Elsőben nincs osztályzat, mármint jegyek. Nálunk pirospont, feketepont és pecsétek,matricák vannak, valamint szöveges értékelés.
2014. nov. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Nálunk az iskolában most a dolgozatnál % van és volt a naplóban is úgy van írva az e napló mert úgye mi szülők bele tudunk nézni .


78 emlékeztem de kiderült 79 ami erős 3 jelent 1 pont kellett volna a 4 es hez neki :).


Kapnak a füzetbe napocskát is mosolygosat ha jól csinálnak vaalmit . De dolgozaton % van és a naplóban is .

2014. nov. 21. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!