Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Az iskoláztatási támogatás,...

Az iskoláztatási támogatás, amit a munkáltató ad, az fix összeg vagy amennyit a munkáltató gondol?

Figyelt kérdés

Két gyermekre kapjuk, de tavaly pl 10 000ft-ot kaptunk, míg barátnőm másik munkahelyen 30450ft-ot. Ez hogy működik? Kapunk, ezt már most mondták, de mennyit? Vagy ez mitől függ?

Ha valaki konkrétat tud, kérem írja le.

Azért fontos, mert ha ez nem fix, akkor többet kell félretennem, viszont ha államilag van előírva az összeg, akkor kevesebbet. És ez most a lakásfelújítás közepén nem mindegy. Mert a lehető legjobbat akarom nekik megvenni, amit még megengedhetünk.


2015. máj. 14. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez adható, de nem kötelező adni, szóval az is lehet, hogy idén nem kapsz...

Kedvező adózással a minimálbér 30%-is adható gyermekenként.

2015. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
dönthet hogy mennyit ad...maximum a minimálbér 30%-a, jelenleg 31 500 Ft.
2015. máj. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
előző, ez nem maximum, adhat többet is, de akkor másképp adózik. Ez a kedvező adózás felső határa.
2015. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindehol változó. Nálunk pl. a cafeteria keretből lehet kérni. Munkáltató tudja csak mennyit szán erre, ha direkt nem kérted ezt cafeteriaként.
2015. máj. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3-as, igen, ez igaz, én most alapból a kedvezményesre gondoltam, sorry csak én munkáltatói oldal szemléletű vagyok :)
2015. máj. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk gyerekenként 20 000 Ft a cég által adott iskoláztatási támogatás. Cégtől függ, hogy ad-e és hogy mennyit. Pl. sógoromék "nagy cége" nem ad semmit (több ezren dolgoznak ott), a miénk pedig ad (max. 600an dolgozunk)...
2015. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!