Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Írhatunk a tankönyvbe, ha...

Írhatunk a tankönyvbe, ha fizettünk érte?

Figyelt kérdés

A kislányom negyedik osztályos, fizetünk a tankönyveiért. Arra gondoltunk, hogy egyszerűbb lenne színes filcekkel kijelölni a fontosabb részeket és úgy tanulni, de teljesen elbizonytalanodtam, mikor a lányom azt mondta, hogy nem írhatnak bele. Azzal magyarázta, hogy mivel sokan kapják ingyen a könyveiket, így tanárok a fizetősöknek sem engedik, hogy írjanak bele, mert ez így lenne igazságos. Eddig mindig fizettünk a tankönyvekért és nem is kérték el év végén.

Írhatunk bele? Vagy inkább jobb lenne, ha hagyjuk a szövegkiemelőt?


2015. szept. 2. 14:38
1 2
 1/11 egy naaagy fan válasza:
85%
Kifizettétek, azt csináltok amit akartok. Nem igazságos, hogy nem tud annyira tanulni a lányod! Ha ez segít neki, nyugodtan.
2015. szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Én is ebből a megfontolásból vettem meg neki a könyveket. Emlékszem, amikor érettségiztünk és az ingyenkönyvesek, akiknek le kellett adni a könyveiket év végén, rohangáltak az alsósokhoz kölcsön könyvért, hogy ki tudják dolgozni a tételeiket. Megveszem a könyveket, mert szüksége lehet rá később is. Innentől kezdve azt csinál vele, amit akar. sokkal könnyebb úgy tanulni, ha aláhúzhatja. Ezért senki sem szólhat.
2015. szept. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
24%
És ha színes filc helyett színes ceruzával aláhúznátok? Az nem olyan feltűnő, de azért mégis kiemeli a lényeges dolgokat. Ha meg gond van belőle (szól a tanító néni), akkor el tudjátok tüntetni.
2015. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
A tanárral kell ezt megbeszélni, nem itt. Most itt mi bármit mondhatunk... ELméletileg a tiétek, ha a tanár szeretné együtt kezelni ezt a helyzetet, minden gyerekre nézve, akkor szíve joga és nektek illene ehhez alkalmazkodni.
2015. szept. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mindegy, hogy fizettél-e érte, könyvet filctollal összefirkálni barbárság. Fogjatok egy ceruzát és azzal.
2015. szept. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%
Aki azt irta, hogy ne firkaljatok, azt lepontoztad? Szanalmas...
2015. szept. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A sajátotok, kifizettétek, úgy jelöli benne a lányod a tananyagot, ahogy akarja. Nevetséges lenne, ha nem lehetne jelölőfilcet használni.
2015. szept. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Még azt is lepontozta, aki szerint a ceruza jobb megoldás lenne. Mennyire gáz vagy. Holott mi csak tiszteljük a könyveket.
2015. szept. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Soha nem szoktam értékelni a válaszokat, most sem tettem kivételt. Valószínűleg valaki másnak köszönhetőek a mínusz pontok.

A többi választ köszönöm. Végül bementem az iskolába, ahol elmondták, hogy a többiekkel szemben ez igazságtalan lenne, úgyhogy egyáltalán nem írhatunk a könyvbe.

2015. szept. 4. 16:06
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kissé túltolják ebben az iskolában az igazságosdit, én úgy látom. Igazságos az, ha minden gyerek kap könyvet, van miből tanulnia. Az már nem igazságosság kérdése, hogy írhatsz-e abba, amit kifizettél, és a te tulajdonodat képezi. Egyébként meg kétlem, hogy bármelyik gyerek is problémázna rajta, hogy az ő kölcsönkönyvébe nem szabad írni, míg a Gizike írhat a sajátjába, mert - milyen meglepő - az a sajátja.
2015. szept. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!