Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik a jobb? Ha gyengébb...

Melyik a jobb? Ha gyengébb iskolába iratom be és ott jó tanulmányi eredményei lesznek, vagy erős iskolába és ott úgy nem tud teljesíteni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 2. 09:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az 5. hozzászólóval maximálisan egyetértek. Nem érdemes agyonstresszelni egy gyereket, csak mert az „élet nehéz”. Az általános iskola célja az, hogy az alapokat elsajátítsa, és megszeresse a tanulást. Ha teljesíthetetlen elvárásokkal szembesül, könnyen elmehet a kedve az egésztől.


Bár nem álalános iskolával kapcsolatos, de én nemrég csodálkoztam rá, hogy az erős gimiben, ahová jártam, voltak olyan osztálytársaim, akik kínszenvedésként élték meg az ott töltött négy évet. Mert a szüleik rosszul mérték fel a képességeiket. (Nincs kétségem, hogy a legjobbat akarták a gyereknek, de nem sikerült.) És ezek az exosztálytársak 15 évvel később is azt panaszolják, milyen kínszenvedés volt folyton tanulniuk a négyesért… holott esetleg másutt simán elérték volna ezt az eredményt, és maradt volna idejük a normális iskolán kívüli életre is.

Mert a gyerekeket nem csak „életre készítjük fel”, a gyerekem már most is élnek. :)

2015. okt. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!