Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolában igazolhat valamennyi...

Iskolában igazolhat valamennyi napot a szülő?

Figyelt kérdés
Mondjuk alsó tagozatban, nem betegségbol adódó hiányzás, hanem pl elutazik a család. Hány napot engedélyeznek? Ez is iskolánként változó, vagy egységes?
2015. nov. 3. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

3 nap igazolható szülőként.

Nem díjazzák az utazgatást iskolaidőben.

2015. nov. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elvileg egységesnek kellene lennie.... Nálunk 5 nap. Budapest, 7. kerület.
2015. nov. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták, hogy félévente 3 nap van, amit a szülő igazolhat.
2015. nov. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk alapból 3 napot igazolhat a szülő évente. Ha ennél több napot szeretnél, akkor az igazgatóval érdemes beszélni, ő adhat engedélyt. Nálunk általában ezzel nincs probléma, elég rugalmasak - persze nem havi gyakorisággal, de egy téli szüneten kívül eső síelés például belefér.
2015. nov. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3 nap alapesetben. De mi is kértünk igazgatói engedélyt egy utazáshoz ami ezt meghaladta és gond nélkül megkaptuk
2015. nov. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Furcsa lesz megszokni az ovi után. :-) nálunk az oviban annak örülnek, ha valamilyen családi indokkal nem megy a gyerek.

2015. nov. 3. 12:19
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

3 nap van nálunk is, amit igazolhat a szülő. Van sokszor, hogy elkérik a gyereket több napra, de az általában az év végén, tehát már a nyári szünet előtt - legalábbis én ezt tapasztaltam. :)

Pedagógus vagyok.

2015. nov. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3 napot igazolhat a szülő, ezt bármire el lehet használni. Furcsállom, hogy van, ahol többet is lehet, több iskolában is dolgoztam már, a fiam is iskolás (ráadásul ez a második sulija, egyszer már váltottunk), mindig, mindenhol három nap volt.


Viszont olyan létezik, hogy külön megengednek még ezen felül pár nap hiányzást, pl. amikor én voltam gyerek, az egyik osztálytársam apukája nyert egy családi utazást Japánba, és kérték, hogy engedjék el a gyereket is egy hétre a suliból. Mivel nem volt sok hiányzása betegségek miatt, igazolatlan meg pláne nem, és emellett jó tanuló is volt, elengedték. Ilyen most is létezik, nagyon indokolt esetben el lehet kérni a gyereket, ha nem kerül nagy lemaradásba a hiányzás miatt. De az nem számít indokolt esetnek, hogy ti éppen akkor szeretnétek elutazni, csak például az, ha a szülő által nem befolyásolható az utazás időpontja. A férjem egyik munkatársának például elutasították az ilyen jellegű kérését, mert szeptemberben akartak nyaralni menni. Nem nyereményút volt, akkorra akarták befizetni az utat, mert utószezonban olcsóbb. Ott nem engedték el a gyereket a suliból, mondván, hogy ennyi erővel minden gyereknek megtoldhatnák két héttel a nyári szünetet.

2015. nov. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!