Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen a Kodály Zoltán Kórusis...

Milyen a Kodály Zoltán Kórusiskola?

Figyelt kérdés
Minden érdekelne, de főleg, hogy fizetős-e, milyen a tanári közösség, milyen pedagógiai szemléletű, milyen a zenei oktatás és az általános tantárgyak tanítása? Mik az előnyei vagy hátrányai? Ajánlanátok más szülőknek?

#iskola #Zoltán #Kodály #kórusiskola
2016. jan. 1. 23:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Csak kifejezetten ez a zenei iskola érdekel?
2016. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mik vannak még, de más zenei sulik is érdekelnének.
2016. jan. 3. 17:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha az I. kerületi kórusiskola szóba jön (erről nem írok, mert nem ismerem), talán érdemes picit arrébb is nézned: a 12. kerületben a Kós Károly általános iskolát pl. az ismerőseim dicsérik, pozitívuma az is, hogy a Városmajori Gimivel egybe tartozik… de ami sokatmondó még, hogy a Zeneakadémia nemrég indított egy programot a hazai ének-zeneoktatási módszerek „visszareformálására”, illetve megújítására, mivel sajnos már minden intézmény eltávolodott az alapvető módszerektől, pl. a kodályi gondolattól, hogy minden emberből zeneszerető és -értő ember lehet (Kodály még nem csak tehetségeseket vett fel az iskolájába, mert a zene szeretét akarta átadni, nem pedig kis idomított majmokat faragni, akik jól mutatnak a színpadon), másrészt a zeneakadémiások a modern korhoz is igazodva informatika vívmányokat is bevezetnek – a lényeg, hogy érdekes módon ezt nem valamelyik Kodály-iskolában teszik, hanem a Kósban.

Egyébként én még a Marczibányi téri Kodály Zoltán Ének-zenei Ált. Iskolát ismerem – és lesúlytó a véleményem róla sok szülőtársammal egyetemben. Azt, hogy nem itt vezetik be a gyerekközpontú ének-zene oktatást, megértem, mert ez a suli minden, csak nem „gyerekbarát”.

2016. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!