Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen büntetést adsz, ha...

Milyen büntetést adsz, ha beírást hoz haza a gyereked?

Figyelt kérdés

2016. jan. 3. 10:09
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
88%

Milyen büntetést kaptál, amikor beírást vittél haza? :D

Nem kell túlzásba esni. Ha első eset, akkor egy ejnye- bejnye is megteszi.

2016. jan. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Szia!

Harmadikos, nem az első eset, hanem rendszeres.

Kifogytam az ötletekből, illetve olyan kellene aminek hatása is van.

Nekem sosem volt, egészen másmilyen voltam gyerekként.

2016. jan. 3. 10:35
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kapcsolatos beírások ezek? Nálunk magatartása miatt vannak de amúgy okos,jó tanuló,szorgalma jeles. Igy én csak elbeszélgetek vele,h mit kéne másként csinálnia. Illetve hogy ez nagyon elszomorít. Ideig-óráig használ is...

Szóval Bocsi h nem tudok érdemben válaszólni!


Ám tanárnéni mit mond?

2016. jan. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Magatartás miatt szintén.

Igazából szerintem azért ír be a tanárnő, hogy tudjak a dologról és ha a beírást nem kíséri büntetés, akkor nincs súlya az egésznek szerintem.

Ezért is kell valamit kitalálni, hogy ő is érezze, hogy úgy kell viselkedni, hogy ne kapjon semmit.

2016. jan. 3. 11:08
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek más, mással lehet büntetni. A lányomat azzal fenyegetném, ha rossz lenne ( de ő nem ilyen típus ), hogy nem viszem lovagolni. Más gyereket a gépezéssel, harmadikat édességgel, stb. Neked kéne tudni, hogy a te gyerekednek mi az a pont, amivel meg lehetne fogni, mi az, amivel lehet büntetni, jutalmazni..
2016. jan. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire rendszeres lehet elvinném egy szakemberhez, férjem fia volt ilyen folyamatosan kapta a beírások,mert kővel dobált, agresszív volt a társaival szemben stb és nm hatott semmi.
2016. jan. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Szerencsére az agresszivitásról leszokott, most inkább az az osztály bohóca típus. Beszólogat, bohóckodik, rendetlenkedik akár órán is.
2016. jan. 3. 12:21
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam első osztályos, minden jól megy neki, kivéve a magatartás. Ő egy szórakozott kisfiú, hajlamos elhagyni, elfelejteni dolgokat, volt kitől örökölnie...


Legutóbbi beírása arról szólt, hogy "a gyermek rendszeresen késve érkezik az órára, mert a mosdóban játszik". Nyilván megkérdeztem a gyermeket, hogy mégis mit szokott csinálni a mosdóban, aki azt válaszolta, hogy "bulizunk a bandámmal". Na most erre mit lehet mondani azon kívül, hogy elmagyarázom neki, hogy az órára be kell érni?


Nem büntetem ilyesmiért sosem, viszont mindig tisztázzuk a szabályokat, és hogy miért kapta a beírást.

2016. jan. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Hasonló rosszaságokat követ el a fiam is, na de ha meg nem jár büntetés a beírás után, akkor mégis milyen súlya van egy beírásnak? Végülis a gyereknek ez nem jelent különösebben semmit.

Persze, ha megmagyarázod és megérti és többet nem csinálja, akkor jó, minden rendben, de ha mégis előfordul a következő alkalommal is akkor kell büntetés, hogy tudja, hogy következménye van annak, hogy nem úgy csinál valamit, ahogy megbeszéltük.

Én így gondolom.

2016. jan. 3. 14:07
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

8. válaszoló vagyok:


Én meg úgy gondolom, hogy a gyerekem nem bánt senkit, nem egy egy helyben megülős fajta, hát istenem. Tanul rendesen, a feladatokat megoldja. Nem fogom benne elülteni azt, hogy ő rossz gyerek, mert nem az, csak ilyen típus. És egy pedagógusnak ezt fel kellene ismernie és ennek megfelelően kezelni őt.


Igen, meg kell tanulnia, hogy a becsengetés az becsengetés, és olyankor mindenkinek már a tanteremben kell lennie, nem bulizunk a mosdóban. El is magyarázom neki, át is beszéljük. De úgy gondolom, hogy ennél többet nem érdemes vele foglalkozni, mert csak azt fogom vele elérni, hogy megutálja az iskolát - most szereti.


Én úgy vagyok vele, hogy ez legyen a fiammal a legnagyobb gond. Nem fogom büntetéseken keresztül rásütni a bélyeget, hogy ő rossz, mert nem az. Ilyen típus, az apja is ilyen volt, mégis normális felnőtt lett belőle.

2016. jan. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!