Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Honnan tudják a szülők, hogy...

Honnan tudják a szülők, hogy hány betűt vettek már az elsős gyerekeik?

Figyelt kérdés
Kicsit lentebb az iskolák kategóriában van egy kérdés arról, hogy hol tartanak az elsősök az írásban és olvasásban, és egészen megdöbbentett, hogy milyen pontosan tudják a válaszolók, hol járnak most a gyerekeik, és pontosan hány betű van még hátra. Honnan tudjátok? Nekem fogalmam sincs. A házit megírja napköziben, itthon már nem tanulunk, elő sem kerülnek a füzetek és könyvek, fogalmam sincs mit vettek aznap. Ha a suliról kérdezem, csak arról mesél, hogy milyen élményei voltak a barátaival a szünetekben. Csak véletlenül, a szomszéd kislánnyal való beszélgetéséből tudtam meg, hogy van már náluk tollbamondás. Azt is csak onnan tudom, hogy valószínűleg jól olvas már, hogy könyvekbe mélyedve találom a szabad idejében. Arról viszont fogalmam sincs, hogy vesznek-e már nagybetűket írásból, valahogy sosem gondolkodtam rajta, ő meg nem mesélt róla. Valahogy úgy vagyok vele, hogy a suli az ő ügye, nem az enyém. Nálatok hogy van? Tanultok otthon? Kérdezgetitek? Gáz, hogy én ennyire nem vagyok képben? Amúgy szeret suliba járni, a félévi szöveges értékelésében csak dicsérték. Beszélgeti is szoktunk, csak nem a tananyagról. Nálatok napi téma, hogy mit vesznek a suliban?
2016. febr. 17. 19:22
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem a "ma mit tanultatok X órán?" kérdés sokat lendítene a dolgon.
2016. febr. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
89%

én meg el se tudom képzelni, hogy ne nézzem meg :)

azonkívül szerintem úgy tud könnyen megtanulni a gyerkőc olvasni, ha sokat gyakorol segítséggel. nem hiszem, hogy tanulószobán, 2-25 társa mellett ez kivitelezhető

2016. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon gáz h ennyire nem érdekel a gyereked tanulmánya.
2016. febr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes egy szülő vagy.... Amúgy érdekel gyereked?
2016. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
50%
Én rettentően szégyellném magam, ha ennyire hanyag szülő lennék, ne haragudj. :-( A minimum minimuma, hogy megnézed a leckéjét (napköziben nem kötelező ellenőrizni a pedagógusnak, hogy jó-e pl., csak hogy megcsinálta-e..)követed, hogy hol járnak, mit tanul, abban hol tart, mit kell gyakorolni. Nem beszélve arról, hogy a napközi mellett még elég sokat kellene olvasni, írni. Azon kívül, talán a gyereknek is jól esne, ha azt látná, hogy támogatják, érdekli a szülőket a "munkája". Csak remélni tudom, hogy ha nem kamu a kérdés, akkor legalább a másik szülő egy kicsit érdeklődőbb. Elszomorító, amit írtál.
2016. febr. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
naaa, ne már, annyira csak nem gáz. ha van valami, amit el akar mesélni, örülök neki, és szívesen beszélgetek vele róla, de nem érzek késztetést rá, hogy faggassam, és ő meg nem a tananyagról beszél a legszívesebben. ha lenne valami, amiben a segítségemre van szüksége, gondolom csak szólna vagy ő, vagy a tanítónéni, de az értékelő füzete alapján nincsenek gondjai a suliban, sőt, nagyon is jó tanuló. naná hogy érdekel a gyerekem, de elsősorban nem az, hogy tud-e már nagybetűt írni. délutánonként szokott olvasni a fotelba kucorodva, ilyenkor békén hagyom. a leckéjét miért kéne átnézni? ha hiba csúszik bele, legalább látják a tanítónénik, hogy mi az, ami még nem annyira megy neki. kérték is, hogy ne javítgassuk a gyerekek háziját, mert fontos visszajelzés nekik, hogy hogyan oldják meg ők maguk. nem kapnak feketepontot vagy szidást a hibákért :) mellesleg a félévi értékelésben azt írták, hibátlanul és pontosan dolgozik. most miért kéne macerálnom?
2016. febr. 17. 20:05
 7/54 anonim ***** válasza:
49%
Inkább gondolnálak egy épp unatkozó nagytesónak, mint szülőnek.... bocsánat...
2016. febr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
65%

Teged ledöbbent, hogy masok tudjak, engem meg te dobbentettel le.

Elsős a Kisfiam. Minden nap átnézem az összes konyvet, füzetét. Jo képben lenni. Sot kulon fuzetekben gyakorolni is szokott hétvégén.

A két nagylanyomnal ugyanigy jartam el.

2016. febr. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
87%

Húú! Épp most volt szülőink és a tanítónéni nyomatékosan megkérte a szülőket, kérdezgesség már a gyereket az iskoláról, eredményekről, mert ezek a gyerekek iszonyúan ki vannak éhezve a dícséretre. Hisz már megtanulták ezt+azt a betűt, anya meg nem örül? Vagy kapott egy piros pontot, anya meg nem is tud róla, holott a gyerek nagyon is igényli! Én csak néztem, hogy ilyen is van?? Ezek szerin igen! Most amit írtál el erősen kamaszgyerekről tudnám elképzelni, na annak már tényleg sokszor magánügye a suli (korából fakadóan), de egy kicsi gyerek....hát ez gáz.

Másik ha valamiben bizonytalan vagyok én a tanítónénit is megszoktam kérdezni, hogy igenis naprakész legyek!

2016. febr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
87%
Tanito neni vagyok. Igen, dobbenet, hogy vannak ilyen szulok. Igenis minden nap ot percet kene hangosan olvastatni a gyerekkel (a harmincas osztalyletszam mellett nem jut ido mindenkire olvasas orakon)!
2016. febr. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!