Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolai beiratáshoz az apának...

Iskolai beiratáshoz az apának is menni kell? Vagy neki is alá kell irni? És ha igen, de külföldön van és nem tud eljönni?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 15. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
nem, nem kell, csak az egyik szülő. Én pl nem értem rá, apa vitte el beiratni, mert mire ráértem volna, addigra neki kellett másfele mennie. Így letudták kettesben (egyébként a gyerek sem kell hozzá), én meg megúsztam a sorbaállást.
2016. ápr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk kellett de csak a jelentkezesi laphoz, azt meg odaadták elmentem aláiratni es vissza is vittem még aznap.
2016. ápr. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez már lement, de hátha valaki jövőre is olvassa:


Kell egy nyilatkozat, miszerint a felügyeleti jogot mindkét szülő közösen gyakorolja, ezt mind a két szülőnek alá kell írnia.

2016. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De pont az a kérdésem,hogy ha nem tudja aláirni?!
2016. ápr. 23. 20:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez akkora hülyesèg ez az alàírósdi. Főleg egy iskolai beiratkozàsnàl. Írd alà te. Ki a túró ismeri a pàrod alàíràsàt. Ez olyasmi mint a hülye meghatalmazàsok kèt tanuval mindenhovà. Èn konkrètan mindent megoldok magam. Az egèszet èn töltöm ki. Az egèsz rendszernek nincs így èrtelme. Ezèrt èn ki is hasznàlom a sajàt kènyelmünk èrdekèben.
2016. ápr. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

PTK - családi jogállás megváltoztatása (nézz utána a büntetési tételnek)


Miért nem tudja aláírni? Mert külföldön van? Biztos van rá megoldás, pl. közjegyzővel hitelesített nyilatkozat levélben elküldve, elfaxolva, stb. Kérdezd meg az iskolát, mit kérnek ilyen esetben. Gondold el a fordított esetet, vagyis hogy az apa viszi külföldre a közös gyermeketeket, ott aláfirkantja a nevedet, miszerint beleegyeztél abba, hogy ezentúl ő gyakorolja a felügyeleti jogot, a gyermek nevet változtasson, iszlám hitre térjen... Ugye nem örülnél?

2016. ápr. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Abban mi a csalàdi jogàllàs megvàltoztatàsa, hogy valaki alàír a fèrje helyett? Ez nem gyerek elhelyezèsi vita a szülők között.
2016. ápr. 29. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!