Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Általános iskola választás ki...

Általános iskola választás ki hogyan választott?

Figyelt kérdés

Itt most főleg azoknak a válaszai érdekelnek akiknél volt több iskola a környéken és tudtak választani. Ki hogyan kezdett hozzá?

Minden általános iskolában van felvételi? Az miből áll?

Tudnátok tapasztalatokat írni?

Köszönöm szépen


2016. máj. 11. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Az első szempont, milyen a gyerekem. Az en kisfiam kis gondolkodo kutakodo, felfedezo, ezert a Sportiskola nem johetett szoba.


Mi vegul "verseny istallo" mellett dontottunk. Jo alap lesz a gimnaziumhoz majd az egyetemhez. Diplomas szulok vagyunk,igy fontos nekunk milyen kepzest kap. Sajnos fizetni kell a suliert, de tanszereket, tesi cuccot, nem kell fizetni.

Napkozis, napi 4x van etkezes. Delutan felzarkoztatas van a gyengebbeknek, idegennyelvi oraik vannak. Heti 2X uszni jarnak vagy lovagolni. Ez valaszthato volt.


Masodik szempont, lehet rasszista dolog, de nem akartuk olyan iskolaba adni ami tele van roma gyerekekkel stb..

2016. máj. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Mi Waldorf mellett döntöttünk. Szempont volt, hogy ne legyen versenyistálló. Diplomás szülőként úgy gondoljuk, hogy a saját személyiség megismerése és építése a legfontosabb. Minden más tudás csak ezután következik és bármikor megtanulható. Fizetős és ezen felül a család jelenlétével is tevékenyen segíti az intézményt.
2016. máj. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat olvastam a témában (fórumok, cikkek) és beszélgettem a környékbeli anyukákkal, gyűjtöttem az infókat a sulikról, tanító nénikről. Elmentem nyílt napokra, ovisuliba stb. Fő szempont a gyermek egyénisége, a tanító nénik személyisége. Anyagi szempontból a magán nem jöhetett szóba. A környékbeli 2 suli közül választottam a szerintem (és a rengeteg infóból kiindulva sokak szerint) a gyermek barátabbat. S abból is azt a tanító nénit, aki szerintem a legjobban passzol a kölökhöz. Egyes gyerekeknek nem örülök, akikkel egy osztályba fog járni, de nem ők voltak a fő szempontjaim. Nekünk fontos, hogy közel legyen az iskola, vészesetben nagymama is el tudjon érte szaladni vagy vinni reggel, du. tudjon bandázni a barátokkal, hamarabb tudjon önállóan közlekedni, és így mi is ismerjük majd nagyjából a barátai szüleit stb.

Felvételi szerintem csak olyan tagozaton van, ami nagyon spéci pl. ének... Illetve a fizetős sulik azért jobban megnézik, hogy fel akarják-e venni a gyereket, az infóim alapján.

Szempont volt, de nem fő, hogy ne iskolaotthonos legyen, így ha nem bírja a tempót, el lehessen hozni korábban (itt akár már 2-kor is elengedik, kérdés, hogy a munkahelyem tolerálná-e a 6 órás munkaidőt).

Valakinek fontosak a tagozatok iskolaválasztásnál. Vagy egy irányzat mellett teszi le a voksát pl. waldorf, montessori. Van, aki versenyistállót akar, van, aki nem. Remélem, a szülők a gyermekből kiindulva gondolkoznak és nem a saját vágyaikat akarják rájuk erőszakolni.

Mindenki mást tart fontosnak, ezer féle érv és ellenérv van. A lényeg, nem kell rágörcsölni. Az ember nézzen utána, válasszon a megérzése (és a gyermek megérzése) szerint, és ha esetleg mégsem a várakozásnak megfelelően alakulnának a dolgok, tudni kell váltani.

Most hogy az általános iskolás döntést letudtam, már a 6-8 osztályos gimik témakörben olvasgatok. :-)

2016. máj. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2016. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi Újpesten lakunk és a Károlyit néztük ki a fiunknak. Nem vagyunk körzetesek ezért átjelentkezéssel fogunk körzetessé válni.

A lakóhelyünk szerinti körzetes suliba nem szívesen adnám.

2016. máj. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hozzánk legközelebb két viszonylag gyengébb iskola van. Elérhető közelségben van kb négy jó, de mindben túljelentkezés van. Reálisan a katolikusba volt esélyünk bejutni (sikerült is), meg ez tűnt a legkevésbé sznob helynek.

Mivel nem önkormányzati, így senki sem körzetes, mindenki felvételizik. A leendő osztályfőnökök beszélgetnek a gyerekekkel, az igazgató meg a családdal.

A két közeli iskolában nincs felvételi, a védőnőnk szavaival élve "lasszóval fogják a gyerekeket".

Húgomék végigjárták a saját környékük jobb iskoláit. Mindben volt valamiféle felvételi, bár volt hogy burkoltan (pl a szülőknek tartottak valami kis bemutatót az iskoláról, közben elvitték a gyerekeket "játszani").

2016. máj. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Mi is újpestiek vagyunk. Ugye nekünk csak jövőre lesz esedékes sokat olvasok a témában. Nagyon bizonytalan vagyok még.

De remélem le fog tisztulni.

2016. máj. 20. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!