Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Zeneiskolában milyen egy zeneóra?

Zeneiskolában milyen egy zeneóra?

Figyelt kérdés

Azért érdekel, mert én annó zenesuliban tanultam meg hangszeren játszani. A gyerekem is jár most, de aval jön haza, hogy nem is játszottak a hangszeren az órán, vagy ha nem volt tökéletes elsőre, a tanár kiabál vele, de többször nem játszhatja el a darabot. Más szülőket is elcsíptem, hogy ahol nem tudnak a szülők pl zongorázni, ott semerre se halad a gyerekük, mert csak magyaráznak órán, nem játszanak a hangszeren, és ők otthon se tudják megtanítani.

Én játszom hangszeren, de annyira sok munkám volt, hogy nem tudtam pár hónapig itthon játszani a ygerekkel. Erre évet kell ismételnie, mert kiderült órán nem is veszik át a darabokat csak szóban... Máshol is megy így, vagy csak mi nyúltunk be a tutiba?

közben a gyerek meg imád zenélni, habár tuti nem ő az új kocsis zoltán...



2016. máj. 24. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Én zenetanár vagyok es meglepődve, értetlenül és felháborodva olvasom, amit írsz. Mi az, hogy nem játszik hangszeren órán? És ha elrontja? Mi pont azért vagyunk, hogy mindent kigyakoroljunk, kijavítsunk. Én nem is értem, hogy lehet szóban hangszert tanítani. Sajnálom, hogy így jártatok... Szerintem keressetek sürgősen másik tanárt, mielőtt a gyerkőcnek elmegy az egésztől a kedve.
2016. máj. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ. Ezekszerint nem nekem irreális az elvárásom, hogy órán zongorázzanak. Most az megy, hogy én szülőként elrontottam , mert itthon kellett volna, nem tudja tökéletesen gyakorolja többet. De azt se tudom, hogy kéne, én nyilván csak saját szájíz szerint tudom itthon. Én azért nem vagyok zenész szintén.
2016. máj. 24. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!