Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szülőként milyen számotokra a...

Szülőként milyen számotokra a tökéletes iskola? Vigyázat, összetett kérdés!

Figyelt kérdés

Nem fizikai értelemben, hanem általánosságban gondolok az oktatás milyenségére. A többség egyetért abban, hogy a jelenlegi formában nem a legjobb, leghatékonyabb.

Szubjektív véleményekre lennék kíváncsi, hogy ha szabad kezet kapnátok, hogy reformálnátok meg az oktatást? (akár óvodától felsőoktatásig)


2016. aug. 22. 08:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Általános iskoláról fogok véleményt mondani. Nekem az volt a legfontosabb, hogy legyenek nyitottak a pedagógusok. Nem akartam egy középkori értékeket képviselő iskolába járatni a gyerekemet. Emellett nagyon fontos, hogy az angol elsőtől tantárgy legyen (a gyerekem apja amerikai, bár ez egyébként is lényeges).

Számomra fontos, hogy képzőművészet, tánc, zeneoktatás és sportlehetőségek is legyenek. Szerencsére mi találtunk ilyet. Szerintem több ilyen kellene.

De a legfontosabb a tanárok hozzáállása, ami ma sokszor megengedhetetlen.

2016. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Leginkább általános iskoláról tudok nyilatkozni:

-jó vezetőség

-olyan pedagógusok akik tudnak is tanìtani

-ne FBre ìrja ki az órai vázlatot illetve ne csak odaìrjon ki mindent hanem pl. e-mailt is küldjün

-telefonkorlátozás pl. a fiam sulijába simán lehet az igazgató előtt nyomkodni a telefont 5.-be

-a tanár mutasson példát pl. ha a gyerek nem ehet órán azt a tanár se tegye

-és a legfontosabb a biztonság, a fiam sulijába nyitva volt a nagykapu miközben játszottak a gyerekek az udvaron

Kb. Ennyi.

Most új suliba fognak járni költözés miatt

2016. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Oviban elsősorban azt reformálnám meg, hogy igenis gyermekfelügyelet is része a munkának, nem csak oktatási intézet. Tehát ha a szülő dolgozik, akkor alkalmazkodjanak a nyitvatartással, akár több műszakban is foglalkoztatva a dolgozókat.

Hatalmas terhet vennének le a szülőkről (is).


Az általános iskolában azt, hogy a gyerek lelki egészségére is figyeljenek oda: a zaklatásokat, szekírozásokat állítsák le, és figyeljenek jobban oda a diákokra! Nem igaz, hogy a tanárok nem tudnak tenni ellene semmit, de sok esetben kényelmesebb félrenézni. Az sem jó, hogy ilyen esetben tényleg sok eszközük nincs...


Középiskola előtt kötelezővé tenném, hogy szakember segítse a diákokat a pályaválasztásban, és olyan irányba terelje őket, amilyen szakmában később sikeresek lesznek ők is, és szükség is van a munkájukra.


Valahogy azt látom, hogy talán a felsőoktatás még működik, lehet, hogy azért, mert nem kötelező, és a diákok szabadon választhatnak, merre indulnak, mit tanulnak. Ami rossz, azt pedig kiszelektálódik a rendszerből.

2016. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Remélem nem baj hogy én is írok bár én nem vagyok szülő csak egy frissen szabadult diák aki most kezdi az egyetemi éveit.


Számomra az lenne a legfontosabb hogy az iskola egy szemléletet adjon át a diákoknak.Ne bemagoltasák az anyagot, mert az időpocsékolás.Ha nem próbálják meg őket rávezetni arra hogy kezdjenek el ők maguk gondolkodni.egy példa:

Történelemből ne az évszámok legyenek a legfontosabb ha nem az ok-okozati összefügések,hogy miért történt, mi volt a mozgató rúgója.


Mostanában nagyon elkezdték ostorozni az oktatási rendszert, igaz van neki alapja de ha belegondolunk a régi se volt tökéletes.Ott is voltak hibák és lesznek is azokat soha nem lehet 100%-íg felszámolni.


Én mondjuk nagyon de nagyon nem értek egyet az ügyben hogy a a természettudományos tárgyak ilyen kicsi szeletet kapnak az oktatásban.

Egy alap szint mindenből kell az embereknek.Ne nézzenek hûlyén mikor megkérdezik tőlük hogy mi az a gravitáció. Kémiából is voltak nagyon jó és fontos dolgok persze haszontalan is de az melyik tantárgyban nincs?


Sok mindent lehetne még írni de nem lenne elég szerintem GYK egész kapacítása sem.


PERSZE MINDEN LEÍRT GONDOLAT SZUBJEKTÍV MAGÁN VÉLEMÉNY

2016. aug. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, pont ilyen szubjektív véleményekre voltam kíváncsi!
2016. aug. 24. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!