Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisfiam júliusban töltötte az...

Kisfiam júliusban töltötte az 5. életévét, vegyes csoportba jár. Menjen jövőre iskolába vagy maradjon még egy évet az oviban?

Figyelt kérdés
Vélemények, tapasztalatok érdekelnének ki hogyan élte-éli meg. Jobban szeretném ha maradna még egy évet, mert bár elég ügyes, ebéd után még mindig alszik. Viszont jövőre minden barátja iskolás lesz. Tehát menjen inkább a barátaival és az ad neki egy biztos pontot vagy "szakítsam" el őket? A saját tapasztalatok érdekelnének, nem vitát szeretnék indítani! Köszönöm.
2016. okt. 22. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
nálunk ugyan ez a helyzet! marad még az oviban.
2016. okt. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És mi a helyzet a barátokkal? Mert nálunk az a baj, hogy tényleg minden fiú barátja elmegy. 2 vele azonos korú marad, de velük semmilyen kapcsolata nincs. Félek hogy nem fogja szeretni az ovit így. Ami még lehetséges hogy átkérem jövőre a másik csoportba, ahol már több vele egykorú van, hátha itt talál új barátokat.
2016. okt. 22. 14:22
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem ha iskolaérett, akkor menjen, ha meg nem az, akkor ne menjen. Ha bizonytalan, szerintem akkor is jobb, ha marad. Júliusi lányom most szeptemberben, 7 évesen kezdte az iskolát, mert szociálisan még éretlen lett volna rá tavaly. Húga júliusban lesz 6, ő is marad még egy évet, mert bár nagyon gyorsan tanul meg mindent, a rajzban még ügyetlen, és nagyon gyakran elábrándozik. A csoportja nagy része megy iskolába, jövőre más gyerekekkel lesz egy csoportban.
2016. okt. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Mi is hagytuk egy évet az oviban, kis termetű nagyon rossz evő volt. De mintha szeptember óta kicserélték volna az új csoporttársak jó hatással voltak rá.

Elkezdtük az ovi-focit, úszást. Ezen kívül rajz szakköre is jár.

Két hete hagyta el a délutáni alvást, helyette ágyból filmezik könyvet nézeget.

Felelősség teljes munkája lett amire nagyon büszke,ő tölti meg minden reggel a madár etetőt :)

Egy év alatt nagyon.sokat változnak, ha úgy látod maradjon egy évet barátai úgy is lesznek!

2016. okt. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
12%
Természetesen iskolába iratnám. Nem is értem, hogy jut eszedbe direkt vissza fogni egy értelmes, nem fejletlen gyereket. Nem kell túlfélteni a gyereket és direkt belemagyarázni, hogy úgysem fog neki menni az iskola. Akaratlanul is ezt éred el, ha vissza fogod. A gyerek sem fog bízni magában, mivel még te sem bízol az ő képességeiben. Sokan ennyi évesen már nyelvet tanulnak, zenélnek. Igaz, nem pesszimista magyar szülők gyerekei.
2016. okt. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Ne barátok miatt menjen iskolába vagy ne menjen iskolába ,a barátai mind más más suliba menek ,tehát ez nem lenne biztos pont .ha érett rá menjen ,ha nem éret rá ne menjen.


Lányom nem ment suliba mert szociálisen nem volt éret rá illetve beszédhibája is van .

2016. okt. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

5! Azért jut eszébe, mert a többség, aki 6 évesen iskolába megy alapból hátrányból indul és ezt tapasztalatból írom!!


A kislányom is júliusi születésű, most kezdte a sulit. Az osztályban sokan vannak, akik 7,5 évesen kezdték a sulit, és ez ebben a korban nagyon sok. Hiába értelmes a lánykám, de Ő éppenhogy 6 éves műlt, 6 éves tudással. Nyilván lassabb, mint egy lassan 8 éves gyerek, hamarabb elfárad. Az óvodában írtak iskolaérettségi tesztet, az alapján ment suliba, az óvónők sem tartották volna vissza, mert mindent tudott. De egy éppen 6 éves életkori sajátosságai miatt képtelen felvenni a versenyt a sok 7,5-közel 8 évessel. Ha a korosztályával került volna egy osztályba, nem lenne semmi gond. De nem így van. És ha tudtam volna, hogy ennyire nem viszik nemhogy éppen 6, de 6,5-közel 7 évesen sem elsőbe a gyereküket, biztos mi is a plusz egy év oviban maradás mellett döntöttünk volna. Mondjuk nálunk azért volt más a helyzet, mert a csoportból egy kislány maradt csak ovis, a többiek mentek suliba, kisebbekkel tették össze azokat, akik a 2 nagycsoportból maradtak volna.


Sok sikert a döntéshez!

2016. okt. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves 7! Köszönöm a választ, pontosan ilyen véleményekre-tapasztalatokra voltam kíváncsi!! A gond nálunk is ez, az ő korosztályából 2 fiú marad a csoportban. És ez az én dilemmám is, hogy azért egy alig 6 éves, és egy 7 éves közt igenis nagy különbség van! Mert lehet hogy unatkozik az oviban, de a suli viszont már annyival nagyobb terhet rak szegény gyerkőcökre, nem szeretném ha folyton küzdenie kellene még a fáradtságával is.

Kedves 5. Köszönöm a válaszod, mint minden szülő én is csak a legjobbat szeretném a gyermekemnek, ezért kértem véleményeket és NEM ÍTÉLKEZÉST!

2016. okt. 25. 13:23
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves 5! Még csak annyit hogy nem tartom magam pesszimista szülőnek sem. Több évet éltem külföldön, akár oda is "szülhettem" volna a gyerekemet. De nem tettem, mert én ide szerettem volna. A családban pedig többen is vannak akiknek más állampolgárságú a párja, pontosan tudom hogy mit jelent mikor 2 nemzetiségű ember alkot egy párt, és egy 3. nyelv a közös.
2016. okt. 25. 13:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem még maradjon

Most 6 évesen kezdené a sulit,míg nagyon sokan 7 vagy 7,5 évesen

Nem baj ha a barátai elmennek,úgyis külön suliba fognak menni (gondolom)

Az oviban biztos fog barátokat szerezni

Sokkal jobb ha inkább idősebben megy suliba mintha túl korán

Egy hat évesnek nehéz végig ülni az órákat,sokkal jobb neki az oviban

Az én fiam augusztusban töltötte a 6. és el kezdte a sulit,mert azt mondták az oviban hogy elég érett és én is úhy láttam

Sokkal jobb lenne neki az oviban!

Szóval szerintem maradjon még egy évet

2016. nov. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!